• Google Partner

Blog

Marketing pre autoservisy a pneuservisy

Marketing pre autoservisy a pneuservisy

18 marketingových stratégií pre váš autoservis alebo pneuservis, ktoré musíte hneď teraz vyskúšať

Ak prevádzkujete autoservis alebo pneuservis, viete, že nemôžete len tak sedieť a čakať, kým prídu zákazníci. Musíte neustále pracovať na získavaní nových zákazníkov a pozvať existujúcich zákazníkov, aby sa vrátili. Potrebujete marketingové stratégie na opravu automobilov, ktoré neustále privádzajú zákazníkov do vašej firmy.

Našťastie nie je príliš ťažké sformulovať marketingový plán pre váš pneuservis alebo autoservis.

Len pomocou niekoľkých zámerných a cielených marketingových prístupov môžete posilniť viditeľnosť svojej firmy a prilákať nových zákazníkov. Tu je zoznam účinných marketingových stratégií na opravu automobilov a pneuservis, ktoré môžete pridať do svojho marketingového plánu a použiť ich na získanie nových obchodných príležitostí teraz aj v budúcnosti.

Email Marketing

 1. Posielajte pravidelné e-maily

Použite Wifi Marketing alebo písomnú formu na zhromažďovanie e-mailových adries od vašich zákazníkov a spustenie e-mailového newslettera. E-mail je priama línia komunikácie, ktorá vám umožňuje zostať v kontakte so zákazníkmi. Je to však účinné iba vtedy, ak budete dodržiavať niekoľko osvedčených postupov.

Poznajte svoje publikum . Skôr ako vytvoríte užitočný a relevantný obsah, musíte definovať svoje cieľové publikum. Keď presne viete, s kým hovoríte, môžete vytvárať obsah, ktorý je pre vaše publikum oveľa pútavejšie a zaujímavejšie.

Segmentujte svoje publikum . Pri vytváraní zoznamu e-mailov použite značky na identifikáciu vlastností a zvykov každého zákazníka (tj zákazníka na výmenu oleja, zákazníka na opravu auta, majiteľa nákladného auta atď.). Potom posielajte e-mailové správy iba do segmentov, ktorých sa obsah e-mailu týka (t. j. posielajte e-mail s akciou na nákladné autá iba majiteľom nákladných vozidiel).

Poskytnite väčšiu hodnotu ako propagačné akcie. Zatiaľ čo zákazníci majú určite radi akcie, neradi sú bombardovaní reklamami a akciami. Vyvážte svoje e-mailové správy zdieľaním užitočnejšieho a hodnotnejšieho obsahu, než sú propagačné reklamy a reklamy zamerané na predaj.

 1. Posielajte personalizované pripomenutia a ponuky služieb prostredníctvom e-mailu alebo SMS

Poskytovanie personalizovaných nákupných skúseností je ďalším spôsobom, ako zviditeľniť vaše podnikanie v oblasti autoservisov a pneuservisov. Zbierajte údaje, Wifi Marketing to uľahčuje! Od zákazníkov a vytvárajte profily, ktoré vám umožnia vidieť, kedy má klient dostať službu. Potom pošlite zákazníkom cielené, prispôsobené pripomienky a ponuky prostredníctvom e-mailu alebo SMS. Nápady na ponuky môžu zahŕňať:

 1. Bezplatná služba pri zakúpení ďalšej služby (bezplatná výmena pneumatík s ladením)
 2. Zľavnená služba pri kúpe inej služby (výmena oleja 10 Eur)
 3. Zľavy v Eurách (zľava 10 Eur pri výmene oleja)
 4. Percentuálne zľavy (20% zľava na výmenu oleja)
 5. Sezónne špeciály (zľava 15 Eur na klimatizáciu v máji)
 1. Vytvorte nadväzujúci program

Ďalším spôsobom, ako zostať v kontakte so zákazníkmi, je kontaktovať ich po návšteve vašej lokality. Implementujte program, ktorý vyžaduje telefonát každému z vašich zákazníkov po dokončení služby s vašou firmou. Toto je jedna z marketingových stratégií na opravu automobilov, ktorá vám umožňuje zbierať spätnú väzbu o vašom výkone a vytvárať hlbšie osobnejšie spojenie so zákazníkmi.

Webová stránka a online marketing

 1. Poskytnite vysvetľujúce videá online

Či už publikujete na svojom firemnom kanáli YouTube alebo ich vkladáte priamo na svoj web, videá sú skvelým spôsobom, ako upútať pozornosť zákazníkov a poskytnúť im užitočné, vizuálne informácie o ich vozidle a potrebných službách.

 1. Spojte sa s miestnymi nakupujúcimi online

Aj keď sa môže zdať, že internet je nástroj na spojenie sa s ľuďmi na celom svete, je to tiež veľmi užitočný nástroj na spojenie s ľuďmi priamo vo vašom okolí. Marketingové stratégie autoopravovne môžete použiť na zacielenie na miestnych zákazníkov, ktorí hľadajú autoservis alebo mechanika v ich blízkosti:

 • Optimalizácia webu pre lokálne SEO
 • Používanie reklám na Facebooku a Google na zacielenie zákazníkov vo vašej oblasti
 • Vytváranie stránok s profilmi Google Moja Firma
 1. Vytvorte program odmeňovania za odporúčanie

Nechajte svojich zákazníkov pracovať pre vás tým, že im ponúknete program odmien za odporúčanie. Dajte súčasným zákazníkom vedieť, že ak do vašej firmy odporučia nového zákazníka, získajú výhody, ako sú malé bezplatné darčeky, zľavy na služby a príspevky do súťaží. Môžete tiež chcieť dať malé odmeny novým zákazníkom, keď spomenú odporúčanie, pretože im to pomôže zapamätať si, aby pripísali kredit svojmu odporúčateľovi. Toto je tiež program, ktorý môžete predávať v obchode!

 1. Blog

Blogovanie je dôležitým nástrojom nielen na informovanie a spojenie sa so zákazníkmi, ale aj na zlepšenie vášho SEO a hodnotenia návratnosti vyhľadávania. Nie je potrebné uverejňovať príspevky každý deň, aj keď si budete chcieť vytvoriť a udržiavať pravidelný rozvrh. Váš blog nie je vašou reklamou. Je to príležitosť podeliť sa o odborné znalosti týkajúce sa vášho odvetvia, potrieb zákazníkov a dôležitosti pravidelnej údržby auta.

Marketing v obchode

 1. Implementujte plán predplatného služieb

Ak vo svojom autoservise ponúkate služby pravidelnej údržby, zvážte implementáciu programu, ktorý zabezpečí, že sa k vám vaši zákazníci vrátia pre všetky ich budúce potreby. Vytvorte plán predplatených služieb, ktorý zákazníkom umožní rozložiť svoje platby v priebehu času výmenou za zľavnené plánované služby.

 1. Vzdelávajte zákazníkov prostredníctvom informatívneho obsahu v obchode.

Zákazníci autoservisov sú notoricky skeptickí, takže musíte pracovať na budovaní dôvery u nich. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je poskytovanie informatívneho obsahu, ktorý zmierňuje ich obavy. Označenie v obchode poskytuje obsah, ktorý:

 • Vysvetľuje, ako sa služby vykonávajú a prečo sú potrebné
 • Zdieľa fakty a dôkazy o hodnote produktov a služieb
 • Zahŕňa ukážkové videá produktu , ktoré ukazujú, ako položky fungujú

 

 1. Použite In-Store Digital Signage na propagáciu produktov a služieb.

Zákazníci vo vašom obchode sú veľmi angažovaní potenciálni zákazníci. Využite túto pozornosť tým, že sa zbavíte nudných starých plagátov a letákov, ktoré zákazníci ignorujú, a namiesto toho použite pútavé a atraktívne marketingové nástroje digital signage. Digitálne obrazovky vám umožňujú prispôsobiť televízne programy v čakárňach, rýchlo aktualizovať propagačné akcie, dodávať animované a video reklamy a používať program ako tichý a nepretržitý predajca.

Marketing na sociálnych médiách

 1. Podporujte angažovanosť na sociálnych médiách

Použite svoje kanály sociálnych médií ako ďalší spôsob poskytovania informatívneho aj pútavého obsahu. Nemusíte byť na každej platforme sociálnych médií. V rámci marketingových stratégií v oblasti autoopravovne si však vytvorte aspoň profil na Facebooku a pravidelne aktualizujte svoju stránku o obsah, ktorý by zaujímal vaše publikum. Váš obsah nemusí byť len o opravách áut. Môže súvisieť s čímkoľvek o vozidlách, jazdení, vašej komunite a vašom obchode, ako napríklad:

 • Bezpečnostné tipy vodiča
 • Poradenstvo pri údržbe auta
 • Tipy na cestovanie
 • Dopravné správy
 • Fotografie vášho personálu a miesta
 • Príbehy spokojnosti zákazníkov
 • Informácie o miestnych akciách
 • Podpora komunitných iniciatív
 • Ponúkajte špeciálne ponuky a kupóny za lajky a zdieľania
 1. Odmeňujte zákazníkov za sociálne nahlásenia a zmienky

Urobte angažovanosť o krok ďalej. Pozitívne sociálne zmienky o vašej značke sú dobré pre podnikanie. Predstavujú formu bezplatnej reklamy, pretože prezentujú vašu firmu publiku bez akejkoľvek práce alebo platby z vašej strany. Povzbuďte preto svojich zákazníkov, aby počas návštev spomenuli vašu firmu a nahlásili sa prostredníctvom sociálnych platforiem. Poskytnite stimuly, ako sú ponuky registrácie alebo súťažné príspevky, aby ste povzbudili zákazníkov, aby spomenuli svoju návštevu na sociálnych médiách.

 1. Používajte sociálne médiá ako ďalšiu platformu na kontakt so zákazníkmi

Byť na sociálnych sieťach nie je len o zdieľaní správ. Je to aj o počúvaní toho, čo hovoria ostatní. Sociálne počúvanie je akt sledovania konverzácií online, aby ste získali predstavu o tom, čo si zákazníci myslia a čo potrebujú. Zapojte sa do sociálneho počúvania, aby ste získali predstavu o problémoch, ktoré majú vaši cieľoví zákazníci (takže im môžete pomôcť vyriešiť ich problémy) a o spôsobe, akým sa cítia, o vašej značke (aby ste mohli riešiť problémy a obavy zákazníkov). Keď sa zapojíte do sociálneho počúvania, hľadajte:

 • Zmienky o vašej značke
 • Zmienky o vašich konkurentoch
 • Komentáre, ktoré sa týkajú vášho odvetvia, produktov a služieb
 1. Povzbudzujte zákazníkov, aby písali recenzie

Ďalším spôsobom, ako využiť obsah vytvorený používateľmi na spojenie s viacerými zákazníkmi, je zhromažďovanie a uverejňovanie recenzií o vašej firme. Zákaznícke recenzie sú dôležitými súčasťami silných marketingových stratégií autoopravárenstva, pretože budujú dôveru a povzbudzujú nových zákazníkov, aby s vami obchodovali. Nastavte systémy, ktoré povzbudzujú minulých klientov, aby zdieľali recenzie na kartách so spätnou väzbou, na stránkach s recenziami. Pomocou sociálnych médií ich uverejnite, kde všetci vaši zákazníci uvidia, ako ostatní milujú vašu firmu.

 1. Zverejňujte fotografie pred a po
 • Zákazníkom môžete tiež ukázať, že vám môžu dôverovať, zdieľaním obsahu, ktorý dokazuje hodnotu vašej práce. Instagram je skvelé miesto na uverejňovanie týchto fotografií. Digitálne značenie je ďalším skvelým spôsobom, ako zvýrazniť fotografie práce, ktorú váš tím dokončil, pred a po ňom. Prezentujte tiež prácu, ktorú dokončil tím vašich mechanikov a karosárne, zverejnením fotografií na vašej webovej stránke a v tlačených brožúrach.

Komunitný marketing

 1. Hostiteľské podujatia

Jednou z marketingových stratégií na opravu automobilov, ktorá privedie zákazníkov priamo do vášho obchodu, je organizovanie podujatí. Organizovanie dní otvorených dverí, informačných stretnutí a seminárov o údržbe áut je dobrý spôsob, ako privítať nové tváre vo vašom autoservise, ako aj nadviazať vzťahy s predchádzajúcimi zákazníkmi.

 1. Zapojte sa lokálne

Dajte ľuďom vo vašej komunite vedieť, že sa nachádzate v ich oblasti a venujete sa podpore iných miestnych iniciatív. Zapojte sa do komunity:

 • Sponzorovanie podujatí miestnej komunity
 • Spolupráca s blízkymi charitatívnymi organizáciami
 • Partnerstvo s inými miestnymi podnikmi
 1. Partnerstvo s inými (nekonkurenčnými) miestnymi podnikmi

Vymeňte si marketingové materiály so susedmi, aby ste rozšírili dosah svojich zákazníkov. Toto partnerstvo môžete preniesť aj na sociálne médiá a ponúkať spoločné sociálne súťaže tak, že požiadate ľudí, aby sledovali každý sociálny účet a označili priateľa. Víťaz získa produkt alebo službu od každého zúčastneného podniku.

Kde začať!

Takéto zaokrúhlené príspevky sú skvelé, pretože rozprúdia vašu kreativitu a marketing. Ale nápady na marketingové stratégie na opravu automobilov sú účinné iba vtedy, ak ich implementujete.

Bez ohľadu na kanály, ktoré chcete použiť, vytvorte akčný plán na efektívne vykonávanie vášho marketingového programu. Zostavte oficiálny marketingový plán autoopravárstva a vytvorte plán na realizáciu vašich marketingových stratégií pre mechanikov.