Google Partner

Reklama na internete

Profesionálne nastavenie reklamy na internete,
od Google Partnera

Každý mesiac Vám darujeme až 10% kreditu na kliky do reklamy na internete. napr. pri mesačnom rozpočte 1000 Eur bez DPH, Vám darujeme až 100 Eur bez DPH. Rozpočet 1000 Eur pre Vás bude náklad len 900 Eur bez DPH.
Reklama na internete je najlepšie meraná reklama, vieme presne odmerať každé Euro, čo Vám presne prinesie.
Na internete máme mnoho spôsobov ako získať nových zákazníkov.
Klient A má informačnú web stránku a potrebuje získavať nové kontakty na svoje služby, môžeme identifikovať návštevníkov web stránok a tak získavať názvy firiem a celkové kontakty. 
 
Klient B má eshop a chce viac objednávok, tu je na mieste realizovať reklamy v nákupoch a vo vyhľadávaní. Klient C má záujem o lepšie pozície v neplatenom vyhľadávaní, kde využijeme SEO - Optimalizáciu pre vyhľadávače.

9 z najpopulárnejších typov online reklamy

Ako sa internet vyvíja, menia sa aj možnosti online inzercie. V súčasnosti existuje veľa rôznych typov reklamy, ktoré môžete integrovať do stratégie digitálneho marketingu. Keďže sa mení dôležité prostredie digitálnej reklamy, je potrebné mať prehľad o najnovších trendoch, technikách a stratégiách. Tieto rôzne možnosti online reklamy sú možné kombinovať do 360° alebo ich možno použiť samostatne.

Ak sa chcete dozvedieť o rôznych typoch online reklamy a rôznych formátoch reklamných kampaní, ktoré môžete použiť, pokračujte v čítaní!


Natívna reklama

Tento pojem sa spája s menej konvenčným typom online reklamy. Používajú sa, tie ktoré sa vyhýbajú reklamným bannerom alebo sponzorovanému obsahu v snahe získať dôveru používateľov tým, že im ponúkajú riešenia ich cielov. Existuje mnoho nástrojov, ktoré môžete použiť, ale tým je aj tvorba blogu. Vo svojom blogu hovorte o téme týkajúcej sa vášho sektora, ale nerobte len reklamu. Zahrňte niečo zaujímavé pre vašich používateľov. Odtiaľ môžete pomocou SEO, e-mailového marketingu a starostlivosti o zákazníkov úspešne ponúkať správny obsah podľa toho, v akom štádiu sa nachádzajú potenciálni klienti. Najlepšie natívne reklamy sú, že nie sú rušivé, a preto je vysoko cenená širokou verejnosťou aj ľuďom, ktorí používajú blokátory reklám.


SEM (marketing vo vyhľadávačoch)

Pri tomto type kampane je cieľom dosiahnuť zvýšenie povedomia o značke vo veľmi krátkom čase. Stačí reklama s nadpisom, popisom pokračovať na akciu (spoliehajte sa na kľúčové slová). V závislosti od kvality webových stránok a stanovenej ceny po kliknutí sa zobrazí reklama, pri zadaní vhodných kľúčových slov. V tomto prípade sa stanoví ponuka (zvyčajne) založená na CZK.

Optimalizácia pre vyhľadávače

Grafická reklama

Medzi viac vizuálne online reklamné formáty patria grafické reklamy. Nazývajú sa „grafické reklamy“, pretože vo všeobecnosti obsahujú obrázky alebo videá a zverejňujú sa na určených miestach v rámci danej webovej lokality, napríklad na blogu.

Google reklama  

Môžete ich zakúpiť priamo alebo prostredníctvom platformy, ako je Google Ads. Cena sa odhaduje podľa ceny za kliknutie alebo ceny za tisíc zobrazení

Google reklamy

Mobilná reklama

existujú rôzne mobilné reklamy, všetky reklamné kampane by mali byť prispôsobené typom mobilných platforiem, alebo by sa mali riadiť responzívnou typológiou, ktorá umožňuje formátovanie stránok na danú veľkosť obrazovky. V dnešnej dobe má každý telefón a alebo tablet, ktorý sa neustále používa. Google v skutočnosti uviedol, že od roku 2016 prekonala mobilná prevádzka návštevnosť zo stolných počítačov. Ak teda ešte stále neinvestujete do mobilných platforiem, je načase sa do toho pustiť. Nielenže získate lepší dosah a lepšiu interakciu s používateľmi, ale tiež zlepšíte svoje SEO prostredníctvom algoritmu Mobile First od Google v reklamách, ktoré zobrazujete na svojich vlastných webových stránkach.

Google reklama

Reklamy na sociálnych sieťach

Sociálne siete sú súčasťou nášho každodenného života. Vytváranie reklamných kampaní na týchto platformách je preto nové vytváranie povedomia o značke a získavaní potenciálnych nových klientov. Vďaka rozsiahlym možnostiam segmentácie, ktoré sociálne siete ponúkajú, môžu byť tiež ideálnymi miestami na uvádzanie nových produktov alebo služieb zameraných na veľmi špecifické publikum. Bez ohľadu na to, či je cieľom dosiahnuť konverziu alebo implementovať budovanie značiek, sociálne reklamy sú skvelou voľbou!

Facebook reklama


Retargeting remarketingu

Pripomínanie opakujúcim sa zákazníkov alebo používateľom, ktorí prejavili záujem o vašu spoločnosť, je solídnou stratégiou na uskutočnenie konverzie. Remarketingový spôsob, je že sa váš banner zobrazí, na ktorejkoľvek webovej stránke, na ktorú prejdú ľudia, ktorí predtým navštívili vašu stránku (za predpokladu, že tieto stránky ponúkajú priestory na remarketing). Tieto typy reklám sú dobré na predaj a zvyšovanie povedomia o značke, čo zdôrazňuje prítomnosť spoločnosti v nákupnom procese spotrebiteľa.

Facebook reklama

Facebook reklama

Tieto reklamy je možné využiť prostredníctvom nástrojov na správu reklám vo vyhľadávačoch, ako je napríklad Google Ads. Ceny sú zvyčajne stanovené podľa metrík CZK.


E-mailový marketing

E-mailový marketing je nový, ale opäť sa objavil s obnovenou účinnosťou. Tento typ kampane prináša vysoké konverzie. Vďaka dostatočne dostupnému automatizačnému nástroju môžete získať vysoko ziskovú konverziu. Ak si uvedomíte, že získanie nového klienta je viac ako 7-krát drahšie ako udržanie súčasného, ​​môžete si byť istí, že e-mailový marketing je dobrý nápad.


Video marketing

Video obsah je fantastický a pre používateľov zábavný, vďaka čomu sú použité videá ako reklamná stratégia s nápadom. Ďalší nápadom je v spojení sa s YouTubermi, ktorí predstavujú a diskutujú o poskytovaní produktov alebo služieb (podobne ako pri natívnej reklame). Môžete tiež prísť s originálnym videoobsahom, ktorý vám pomôže získať lepšiu a organickejšiu pozíciu v SEO. Zdieľaním týchto videí môžete získať viac priamej návštevnosti webu a zvýšiť tak svoje šance, že sa stanú virálnymi. S videami existuje nespočetné množstvo možností, ak si uvedomíte, že čoskoro bude podľa odhadov 80 % internetu tvorený videom.

Youtube reklama

Aké sú výhody online reklamy?

Internet je kľúčovou súčasťou spustenia reklamnej kampane, pretože stále viac ľudí trávi viac času online. Všetky značky chcú byť prítomné v digitálnom svete, aké sú výhody napríklad pri online reklame?

Vplyv reklamy na internete

Schopnosť presnejšie segmentovať online prostredie, vytvorilo sa viac možností a kanálov, prostredníctvom ktorých môžete osloviť svoje cieľové publikum. Umožňuje mať väčší vplyv.

Meranie a sledovanie reklamy na internete

Online reklamné kampane sa dajú ľahko merať vďaka nástrojom, ktoré dnes existujú. Na rozdiel od klasickej reklamy, kde sú metriky blízke alebo obmedzené na malú časť populácie, sú štatistiky online reklám skutočne presné.

Efektívnosť reklamy na internete

Aj keď dôležitá úloha plánovania vašej stratégie a tvorby materiálov môže trvať dlho, podobne ako pri offline kampaniach, online reklamu je možné implementovať veľmi rýchlo. V priebehu niekoľkých minút je možné nastaviť a zverejniť reklamu na rôzne online médiá.

Flexibilita reklamy na internete

Jednou z charakteristík digitálnej reklamy je jej flexibilita. Obrázky, videá a text možno použiť na oslovenie cieľového publika počas dňa. Možnosti reklamy sú obrovské, ak je zverejnená v správnej sieti v správnom čase. Pokiaľ ide o natívnu reklamu, možnosti sú prakticky nekonečné.

To všetko je možné implementovať kdekoľvek na svete. Všetko, čo potrebujete, je počítač a internet.

Nízke náklady reklamy na internete

V porovnaní s rozpočtom potrebným na vysokoúčinnú offline reklamu sú náklady na internetovú reklamu veľmi nízke.

Interakcia s používateľmi

Internet je médium, ktoré umožňuje vysokú úroveň interakcie s používateľmi. Značky nielen posielajú správy, ale sú schopné od používateľov prijímať komentáre, lajky, otázky atď. Umožňuje plynulejšiu a rýchlejšiu komunikáciu. Aj keď si to od spoločnosti vyžaduje viac pozornosti, má mnoho výhod, ako napríklad pochopenie záujmov, obáv, názorov svojich používateľov atď.

Ako inzerovať online

Keď príde čas na navrhovanie reklamnej stratégie vašej spoločnosti, majte na pamäti, že starostlivé plánovanie je nevyhnutnosťou. Okrem toho by ste mali rozhodnúť, ktoré reklamné formáty budete používať a ktoré nie.

Tento proces je aj priradenie percenta z vášho rozpočtu ku každému formátu. Ideálnym analytickým scenárom bolo dokončené integrovanie rôznych reklamných ciest s cieľom zvýšiť dosah a zlepšiť výsledky.

Ďalším dôležitým bodom, ktorý treba sledovať, je meranie akcií, ktoré každá stratégia zahŕňa. Napríklad na jednej reklamnej platforme možno nedosiahnete výsledky, v ktorých ste dúfali , ale na druhej prekročíte očakávania. Vykonaním analýzy údajov budete potrebovať potrebné rozpočtové úpravy, aby ste preorientovali investície na lepšiu konverziu.

Na konci dňa máte vždy možnosť zveriť sa do rúk skúsenej  profesionálnej marketingovej agentúry, ktorá dokáže optimalizovať váš rozpočet aj kampane.

Ste pripravení vyťažiť maximum z rôznych formátov online reklamy pre vašu spoločnosť?

Reklamy na internete
na mieru

Obchodný cieľ

Obchodný cieľ

Predaj produktov alebo služieb, zvýšenie objednávok
Stratégia

Stratégia

Návrh vhodnej predajnej stratégie je úvod úspechu
Meranie, nastavenie

Meranie, nastavenie

Dôležité je to aby sme vedeli odkiaľ chodia zákazníci
Spustenie

Spustenie

Zber dát a pravideľná optimalizácia v prospech progresu
Vyhodnotenie

Vyhodnotenie

Pravideľné vyhodnotenie je základom dlhodobého úspechu

Audit reklamy na internete
zadarmo!

Kontaktuj nás

Telefonické konzultácie poskytujeme zadarmo
+421 (0) 908 771 673
Prídeme k Vám?
info@roi-index.com

Komu pomáhame s cielenou reklamou

Odborná konzultácia zadarmo

Prečítajte si čo o nás napísali

epi.sk
sme.sk
zisk.sk
hnonline.sk
markiza.sk