• Google Partner

Blog

Marketing pre inštalatérov

5 účinných marketingových metód pre inštalatérov.


Marketing pre inštalatérov

Ak chcete byť úspešný v inštalatérskom biznise, musíte rozumieť marketingu. Investovanie do inštalatérskeho marketingu má množstvo výhod. Využitím efektívnej marketingovej taktiky má vaša malá firma potenciál:

 • Získajte viac odporúčaní zákazníkov zo svojej súčasnej klientskej základne
 • Získajte viac inštalatérskych potenciálnych zákazníkov z iných kanálov
 • Premeňte inštalatérskych potenciálnych zákazníkov a odporúčaní na nových zákazníkov
 • Udržte si nových zákazníkov ako verných klientov

Ako môže marketing pomôcť inštalatérom získať viac zákazníkov?

Výskumníci požiadali majiteľov malých podnikov o ich postrehy o najlepších spôsoboch, ako získať viac zákazníkov a 100 % zo 7 500 účastníkov odpovedalo odpoveďami súvisiacimi s nejakým typom marketingovej stratégie. Väčšina, 85 % respondentov, uviedla ústne odporúčanie ako hlavný stimul pre nových zákazníkov a ďalších 15 % uprednostňovalo miestne reklamy, reklamy na sociálnych sieťach a direct mail.

Marketingové úsilie môže pomôcť vašej inštalatérskej firme získať viac zákazníkov tým, že vám pomôže rozšíriť vaše ústne odporúčania. Môžete tiež zvýšiť počet potenciálnych klientov, na ktorých môžete zacieliť a konvertovať prostredníctvom iných marketingových kanálov.

Získaním väčšieho počtu potenciálnych zákazníkov a úspešnou konverziou percenta týchto nových potenciálnych zákazníkov na prvé rezervácie rýchlo rozšírite svoje podnikanie.

Pýtate sa, kde začať? Pozrite si týchto päť jednoduchých, ale účinných inštalatérskych marketingových stratégií, ktoré môžete zaviesť čo najskôr.

5 najlepších marketingových stratégií pre inštalatérov

Ak chcete rozšíriť svoju malú firmu tým, že získate viac odporúčaní zákazníkov a inštalatérskych potenciálnych zákazníkov z iných kanálov, vyskúšajte týchto päť marketingových nápadov. Tento prístup naprieč kanálmi vám pomôže maximalizovať dosah a zároveň šetriť váš rozpočet.

 1. Inovujte svoju webovú stránku inštalatérstva

Aj keď máte množstvo odporúčaní od spokojných klientov, mnohí potenciálni zákazníci si možno budú chcieť pozrieť vašu online prítomnosť predtým, ako vás najmú na prácu. To je jeden z dôvodov, prečo je vaším najdôležitejším digitálnym marketingovým kanálom web vašej vlastnej inštalatérskej spoločnosti.

Keď sa návštevníci dostanú na váš web, uistite sa, že potenciálni zákazníci môžu jednoducho:

 • Zistite viac o inštalatérskych službách, ktoré ponúkate
 • Vyhľadajte servisné oblasti vašej inštalatérskej spoločnosti
 • Prečítajte si referencie od spokojných zákazníkov, ktorí využili služby domácnosti
 • Zarezervujte si domáce služby, konzultácie na mieste a bezplatné odhady
 • Pozrite si svoje kontaktné informácie, telefónne číslo a e-mail
 • Nájdite a sledujte svoje inštalatérske podnikanie na populárnych platformách sociálnych médií
 • Prihláste sa na odber svojho zoznamu e-mailov
 • Nezabudnite pridať registračné formuláre na svoju domovskú stránku a kľúčové vstupné stránky, s kontaktnými informáciami aby poskytli podrobnosti o službách pre domácnosť, ktoré potrebujú a možnosť prihlásiť sa na odber vašich e-mailových marketingových kampaní.

S určitým dôvtipom v oblasti optimalizácie pre vyhľadávače (SEO) sa vaša inštalatérska firma môže objaviť na vrchole výsledkov vyhľadávacieho nástroja vo vašej oblasti služieb, čím sa zvýši povedomie o vašej značke a pomôže vám to získať nových zákazníkov.

Použite analýzu kľúčových slov na SEO na lepšie zobrazenie pozícií vo Vyhľadávaní Google a iných výsledkov miestneho vyhľadávača:

Mate webovú stránku prispôsobenú pre mobilné zariadenia, aby zákazníci mohli robiť všetko priamo zo svojich smartfónov

Spoľahnite sa na obsahový marketing a video marketing (spomeňte si na blogy a videá s návodmi), aby bol váš web bol aktuálny

Získajte viac recenzií od zákazníkov vo firemnom profile na Googli (predtým Moja firma na Googli) a ďalších weboch s online recenziami

Použite rovnaké kontaktné informácie pre vašu inštalatérsku firmu v online adresároch, sociálnych médiách (LinkedIn, Facebook atď.) a na webovej stránke vašej spoločnosti

 1. Rozšírte zoznam sledovanosti a e-mailového marketingu na sociálnych sieťach

V dnešnom digitálnom svete sa žiadna inštalatérska marketingová stratégia nezaobíde bez robustnej marketingovej stratégie - e-mailových a sociálnych médií. Využite oba tieto kanály digitálneho marketingu, aby ste zostali v kontakte s existujúcimi zákazníkmi a vzdelávali nových zákazníkov o službách pre domácnosť.

Keďže malé podniky sa veľmi spoliehajú na odporúčania, sociálne médiá sú skvelým spôsobom, ako získať viac odporúčaní. E-mailový marketing pomáha informovať súčasných a potenciálnych zákazníkov o špeciálnych ponukách.

Aký je teda váš marketingový plán pre tieto kanály?

Spoznajte svoju zákaznícku základňu. Kto Vás sleduje na sociálnych sieťach? Kto sú vaši odberatelia e-mailov? Sú vaše zoznamy tvorené zákazníkmi, potenciálnymi zákazníkmi, ktorí si ešte nerezervovali vaše služby pre domácnosť, alebo kombináciou oboch? Ako vytvoríte obsah, ktorý zaujme vaše rôzne segmenty zákazníkov?

Zistite, aké výsledky chcete dosiahnuť pomocou marketingovej taktiky zoznamu e-mailov a sociálnych médií. Dúfate, že tieto kanály využijete na zvýšenie povedomia o vašej značke, získanie väčšieho počtu online recenzií a odporúčaní pre vašu firmu, zvýšenie návštevnosti webovej stránky vašej spoločnosti alebo zvýšenie počtu rezervácií?

Zvážte svoj obsahový marketingový plán. Aké typy obsahu budete na týchto kanáloch zdieľať? Ktoré typy obsahu vyvolajú silné zapojenie a povzbudia majiteľov domov, aby obchodovali s vašou inštalatérskou spoločnosťou?

 1. Požiadajte o recenzie zákazníkov, aby ste zvýšili počet odporúčaní z Vyhľadávania Google a webových stránok s online recenziami

Spokojní zákazníci vám môžu pomôcť získať ešte viac zákazníkov vďaka sile ústneho marketingu. Keď budete mať sledovateľov na sociálnych sieťach a odberateľov e-mailového marketingu, môžete pomocou týchto kanálov požiadať svojich fanúšikov, aby napísali o svojich skúsenostiach s vašou inštalatérskou spoločnosťou na:

Váš firemný profil na Googli (recenzie, ktoré sa zobrazujú vo Vyhľadávaní Google a v Mapách Google)

Kanály sociálnych médií

Online adresáre

 1. Oslovte majiteľov domov, ktorí hľadajú inštalatérske služby, prostredníctvom reklám s platbou za kliknutie (reklamy PPC) a reklám miestnych služieb Google

Mnohé malé podniky dopĺňajú svoje organické marketingové stratégie o taktiku plateného marketingu, aby oslovili svoje cieľové publikum. Google ponúka dve možnosti, ktoré môžu pomôcť vašej inštalatérskej firme zobraziť sa v hornej časti výsledkov Vyhľadávania Google, keď potenciálni zákazníci hľadajú inštalatérske služby vo vašej oblasti pôsobenia.

Google Ads sú reklamy s platbou za kliknutie, ktoré používajú firmy v sponzorovanej sekcii výsledkov vyhľadávania Google pre kľúčové slová súvisiace s ich podnikaním. Spoločnosti platia poplatok vždy, keď jednotlivec klikne na tieto reklamy, bez ohľadu na to, či sa daná osoba stane platiacim zákazníkom alebo nie.

Reklamy miestnych služieb Google sú reklamy s platbou za potenciálneho zákazníka, ktoré tiež pomáhajú firmám, aby sa zobrazovali v hornej časti výsledkov vyhľadávania Google, keď hľadajúci hľadajú kľúčové slová súvisiace s ich podnikaním.

Aký je rozdiel medzi Google Ads a Google Local Service Ads? Spoločnosti platia len vtedy, keď získajú nových potenciálnych zákazníkov v službe Google Local Service Ads. Poplatok sa účtuje napríklad vtedy, keď vedúci inštalatérstva zdieľa svoje kontaktné informácie s vašou spoločnosťou alebo si úspešne zarezervuje službu pre domácnosť.

 1. Získajte vizitky a majte ich po ruke, keď ste na cestách

Digitálne marketingové taktiky sú veľmi populárne, ale tradičné marketingové taktiky sú dôležité aj pre miestne podniky , ktoré sa spoliehajú na odporúčania, najmä pre majiteľov firiem, ktorí sú aktívni vo svojich komunitách.

Vizitky môžete rozdávať, keď stretnete profesionálov, ktorí ponúkajú podobné domáce služby, ako sú realitní makléri, upratovači, elektrikári a maliari, ktorí vám radi pošlú obchody, ak urobíte to isté.

ROI index vám pomôže zefektívniť váš marketing

Zvýšte povedomie o svojej značke, rozšírte počet odporúčaní a získajte nových zákazníkov pomocou nástrojov spoločnosti:

Kampane: Spustite SMS a e-mailové marketingové kampane, ktoré prinášajú výsledky

Webová stránka: Vytvorte modernú webovú stránku, kde sa zákazníci môžu dozvedieť o vašich inštalatérskych službách a jednoducho si ich zarezervovať

Web Chat: Odpovedzte na otázky zákazníkov okamžite na webovej stránke vašej spoločnosti

Recenzie: Získajte viac online recenzií, odporúčaní a referencií.