• Google Partner

Blog

Marketing pre technologické firmy

B2B marketingové stratégie pre softvérové ​​a technologické spoločnosti. Technologické a softvérové ​​spoločnosti majú často čo vykrikovať, ale môže byť ťažké dostať správu pred tých správnych ľudí. Tu sa pozrieme na najlepšie marketingové stratégie, ktoré budete potrebovať na úspech.


Či už ste etablovaný IT podnik alebo začínajúci podnik s obmedzeným rozpočtom, táto príručka ponúka osvedčené marketingové stratégie pre technologické spoločnosti, ktoré vám pomôžu zvýšiť povedomie o značke a umiestniť sa pred cieľovým publikom.

Od obsahového marketingu a sociálnych médií až po málo známe metódy, s ktorými ste sa možno doteraz nestretli, bude tu niečo, čo si môžete vziať a začať uplatňovať ešte dnes.

Ak ste technologická alebo softvérová spoločnosť, ktorá sa chce spojiť s osobami s rozhodovacou právomocou a maximalizovať svoje investície do marketingu, poďme sa ponoriť a prediskutovať stratégie, ktoré budete potrebovať.

Najlepšie marketingové stratégie pre technologické spoločnosti

  1. Obsahový marketing
  2. Email marketing
  3. Značkové stratégie
  4. Organické sociálne médiá
  5. Platené sociálne médiá
  6. PPC (reklama s platbou za kliknutie)
  7. Influencer marketing
  8. Obsahový marketing

Ak vaša technologická spoločnosť vyrába produkt, ktorý rieši problém, obsah by mal hrať kľúčovú úlohu vo vašich marketingových plánoch. Vytvorením užitočného obsahu týkajúceho sa problému, ktorý váš produkt rieši, uľahčíte ľuďom, aby vás našli online.

Od videí a podcastov po elektronické knihy a blogy má obsahový marketing mnoho tvarov a veľkostí. Je to všetko o tom byť originálny, skutočný a riešiť problémové body, aby ste vyriešili problémy v reálnom svete.

Predovšetkým je dôležité byť nápomocný a neponárať sa pri každej príležitosti rovno do predaja svojich vecí. Poznáte to žiarivé nové softvérové ​​riešenie, ktoré ste práve vytvorili? Je to pravdepodobne skvelý produkt – v skutočnosti sme si istí, že je – ale ľudia nebudú vedieť, že ho potrebujú, kým nepreukážete, že rozumiete ich problémom.

Ak sa to urobí správne, efektívna marketingová stratégia obsahu vám pomôže vybudovať si dôveru a dôveryhodnosť, aby ste sa stali spoľahlivou autoritou vo svojom sektore. Urobte to a predaj týchto žiarivých nových produktov bude oveľa jednoduchší.

Ak toto čítate, znamená to, že náš vlastný marketingový tím odviedol skvelú prácu s ich obsahom (môžeme týmto získať zvýšenie?). Pretože v konečnom dôsledku je naším cieľom pomôcť vám s vaším marketingovým úsilím.

Email marketing

E-mail je ako starý, verný labrador, ktorý vás nikdy neopustí (hoci je menej prítulný a nie je taký závislý na jedle). Zatiaľ čo platformy sociálnych médií prichádzali a zanikali, e-mail zostal stabilný vo svojej spoľahlivosti pri priamej komunikácii s publikom. V skutočnosti 85 % B2B marketérov tvrdí, že je to ich najpoužívanejšia forma content marketingu.

E-mail je nielen všadeprítomný, ale je to aj jeden z mála marketingových kanálov, ktorý môžete skutočne nazvať vlastným. Ak ste softvérová spoločnosť, ktorá chce propagovať nový produkt alebo informovať zákazníkov o dôležitej aktualizácii, e-mail vám umožní dostať sa priamo do ich doručenej pošty.

Zatiaľ čo vytváranie a udržiavanie zoznamu e-mailov vyžaduje určité úsilie, odmenou je priama komunikácia s existujúcimi klientmi a novými potenciálnymi zákazníkmi. Pomocou segmentácie publika môžete veci posunúť o krok ďalej, čo vám umožní efektívnejšie sa spojiť s konkrétnymi skupinami jednotlivcov.

Ešte lepšie, prečo sa nepozrieť do interaktívneho e-mailového marketingu ? Keďže vaši odberatelia pravdepodobne dostávajú viac.

Značkové stratégie

Nehovorili sme, že vám chceme pomôcť s marketingom? Ukázalo sa, že značkové stratégie sú neuveriteľne efektívnym spôsobom, ako budovať zapojenie a vytvárať trvalé spojenia s publikom.

Táto forma interaktívneho obsahu, známa aj ako „gamifikovaný marketing“, má schopnosť zaujať hráčov v priemere na viac ako 20 minút – a niekedy aj na viac ako hodinu! Vo veku, keď rozsahy pozornosti klesajú, sú to také štatistiky, o ktorých môže väčšina obchodníkov iba snívať.

Dobrou správou je, že sa môžete odvážiť snívať. Stačí sa pozrieť na tieto stratégie, ktoré ponúkajú nákladovo efektívny spôsob prispôsobenia zážitku, ktorý zvýši povedomie o značke, získa kvalifikovaných potenciálnych zákazníkov a zvýši počet kliknutí na vašu stránku.

Vzhľadom na to, že čoraz viac spoločností objavuje vo svojej marketingovej stratégii číru silu gamifikácia, teraz je čas začať. Ak si nie ste istí, môžete sa dozvedieť viac o tom, či sú pre vás značkové stratégie vhodné.

Organické sociálne médiá

LinkedIn, Facebook, Twitter, Instagram. Tieto platformy sociálnych médií sú voľne použiteľné a majú obrovský potenciálny dosah, pričom odhady naznačujú, že počet používateľov sociálnych sietí na celom svete by sa do roku 2025 mohol zvýšiť na 4,41 miliardy .

Toto je miesto, kde si môžete vybudovať publikum, rozvíjať vzťahy a využívať obsah z iných platforiem, ako je váš web. Len sa snažte udržať veci zaujímavé pomocou kombinácie rôznych formátov, ako sú blogové príspevky, videá, prieskumy, kvízy a stratégie.

Pamätajte, že sociálne médiá sú tiež o zdieľané. Ak vytvoríte niečo, čo informuje (napríklad originálnu infografiku) alebo pobaví (mémečko mačiek, psov, AKÉKOĽVEK mémečky), vaši sledovatelia to budú s väčšou pravdepodobnosťou zdieľať. Je na vás, ako tento nový softvérový produkt začleníte do meméčiek mačiek.

Pokiaľ ide o marketing na sociálnych sieťach, odporúčame dať používateľov na prvé miesto a držať sa pravidla 80/20. 80 % vášho obsahu by malo vzdelávať, zabávať alebo riešiť problémy, zatiaľ čo 20 % je vyhradených na propagáciu vášho podnikania a vašich konkrétnych riešení.

Ako je to v prípade všeobecného marketingu v obsahu, organické sociálne siete vyžadujú dôslednosť a trpezlivosť, kým začnete vidieť zmysluplné výsledky. A hoci organický dosah príspevkov už nemusí byť taký, aký býval, keď skombinujete organické uverejňovanie s platenou sociálnou aktivitou, existuje veľký potenciál.

Platené sociálne médiá

Nie je žiadnym tajomstvom, že platformy sociálnych médií sa dnes vo veľkej miere spoliehajú na príjmy z reklamy. Len v USA sa očakávalo, že výdavky na reklamu na sociálnych sieťach  v roku 2021 vzrastú na 49 miliárd USD.

Na oplátku tieto platformy poskytujú inzerentom bohaté funkcie a údaje, aby boli veľmi špecifickí pri zacielení. Ak chcete propagovať nové technologické riešenie veľmi úzkemu publiku, môžete publikovať podrobnosti o svojej osobe kupujúceho, aby ste sa uistili, že váš rozpočet na reklamu je správne využitý.

Ak ste vo svete platených sociálnych sietí noví, LinkedIn je jasným miestom, kde začať. Každý B2B obchodník vie, že LinkedIn je efektívnym zdrojom na generovanie potenciálnych zákazníkov, pričom štúdie ukazujú, že  80 % všetkých B2B potenciálnych zákazníkov pochádza z tejto platformy.

Zatiaľ čo platené sociálne siete vo všeobecnosti stoja viac ako PPC, majú tendenciu viesť k kvalitnejším potenciálnym zákazníkom, a teda k vyšším mieram konverzie. V konečnom dôsledku to, kam sa rozhodnete umiestniť svoje výdavky na reklamu, bude závisieť od typu technologickej spoločnosti a vašich konkrétnych marketingových cieľov.

PPC (platba za kliknutie) reklama

PPC reklama je stratégia zobrazovania vašich reklám vo výsledkoch vyhľadávania Google a iných vyhľadávačov. Ponúkaním cien za konkrétne kľúčové slová máte možnosť získať kliknutia na svoje webové stránky alebo konkrétne vstupné stránky, ktoré môžu následne generovať kvalifikovaných marketingových potenciálnych zákazníkov.

Ak chcete znásobiť svoje úsilie, môžete tiež investovať rozpočet do opätovného zacielenia prostredníctvom Reklamnej siete Google . Funguje to tak, že sa používateľovi webu, ktorý už prejavil záujem o vašu značku alebo produkt, zobrazujú relevantné reklamy.

Môže to byť niekto, kto navštívil vašu domovskú stránku, prešiel na jednu stránku, ale nie na inú, alebo si pridal produkt do nákupného košíka, ale pred dokončením nákup opustil. Pomocou funkcií testovania A/B, ktoré ponúka Google, môžete vylepšiť svoje návrhy a znenie reklamy, aby ste zistili, čo je pre vás najlepšie.

Influencer marketing

Influencer marketing – známy aj ako sponzorovaný obsah – je čoraz populárnejšou formou marketingu pre technologické a softvérové ​​spoločnosti. Podľa prieskumu Marketing 90 % B2B spoločností vo všeobecnosti očakávalo, že sa rozpočet na influencer marketing sa v priebehu roka 2021 zvýši alebo zostane rovnaký.

Pred zakúpením nového produktu zákazníci často požiadajú o radu odborníka z odvetvia, ktorý im pomôže rozhodnúť sa. Spoluprácou s týmito odborníkmi v tomto odvetví nielenže dostanete svoj produkt alebo riešenie pred to správne publikum, ale budete ťažiť aj z lojality, dôveryhodnosti a vplyvu, ktorý si táto osoba u svojho publika časom vybudovala.

Ak chcete začať s influencer marketingom, musíte najprv vedieť, kto sú vaši cieľoví kupujúci, akým výzvam čelia a kde trávia čas. Keď sa dozviete viac o tom, koho sledujú na sociálnych médiách, ktoré blogy čítajú a aké videá pozerajú na YouTube, môžete si vytvoriť obraz o potenciálnych odborníkoch z odvetvia, ktorých môžete osloviť.

Je dôležité poznamenať, že predtým, ako začnete kontaktovať influencerov, aby ste vyjednali podmienky a ceny, musíte mať istú úroveň dôveryhodnosti. Od kvalitného obsahu blogu a e-mailového marketingu až po solídnu prítomnosť na sociálnych médiách sa tieto časti spájajú a vytvárajú silnejší celok.

Ak sa to robí správne, influencer marketing je scenár win-win-win pre všetky zúčastnené strany (pre vás, pre influencera a pre komunitu influencera).

Spojenie týchto marketingových stratégií

Úspešný marketing môže byť zdĺhavá hra, ale skombinujte niektoré z vyššie uvedených prístupov a budete mať silnú pozíciu na to, aby ste pomohli svojim používateľom a rozrástli svoje podnikanie.

Ak máte veľký rozpočet na prácu, nebojte sa experimentovať s platenými stratégiami, ktoré sme tu načrtli. Ak potrebujete byť trochu opatrnejší, stále môžete veľa dosiahnuť prostredníctvom kvalitného obsahu, e-mailov, aktivít na sociálnych sieťach a značkových stratégií .

Teraz pokračujte a buďte kreatívni vo svojom marketingovom úsilí – prajeme vám veľa šťastia!