Blog

Marketingová agentúra ROI index

Obsahový marketing

Obsahový marketing alebo tiež content marketing je dôležitou časťou úspešnosti predaja svojich služieb alebo produktov na internete. Originálny a prínosný obsah pre potenciálnych zákazníkov sa radí medzi najväčšiu hodnotu.

Vstúpte do kráľovstva contentu!

Obsahový marketing je forma marketingu, ktorá je zameraná na tvorbu, publikovanie a distribúciu takého obsahu, ktorý je pre vybrané cieľové publikum relevantný a hodnotný, čo ocení každý prevádzkovateľ eshopu alebo web stránok.

Pre koho je určený obsahový marketing?

Textový obsah by mal byť vytváraný tak aby zaujal potenciálnych zákazníkov s motiváciou nákupu.

Uvedieme príklady pri eshope, ktorý predáva chovateľské potreby.

Články zamerané na to „ako vybrať kliešťa psovi“, „ako odpudiť mačku z pozemku“, „ako vybrať správnu vôdzku pri behaní“, „ako naučiť psa poslúchať“, „ako naučiť mačku ísť na wc“, „ako vybrať oblečenie pre psa“ a pod.

 

Z toho vyplýva, že pri články „ako vybrať kliešťa psovi“ ponúkneme priamo v článku blogu možné predávané produkty ako vybrať kliešťa, je možné uviesť pinzetu, spray na poštípanie a dezinfekciu.

Pri článku „ako odpudiť mačku z pozemku“ mnohé chovateľské potreby ponúkajú prostriedky, ktoré odpudia mačky aj z pozemku a práve tieto produkty je úplne ideálne vkladať do článku.

Na základe organickom, nepletenom vyhľadávaní získate návštevnosť, za ktorú neplatíte za kliky a ak priamo do článku vložíte vysoko relevantné produkty potom zúžitkujete úsilie písania článkov do blogu.

 

Obsahový marketing

 

To isté platí aj o ostatných vyhľadávacích frázach. Doplníme pri fráze „Ako vybrať vôdzku pri behaní“ je ideálna možnosť ako sa spojiť s influencerom, ktorý behá so psom. Vysoko relevantný influencer Vám môže zabezpečiť nový predajný kanál avšak je potrebné sa zamerať na kvalitu jeho fanúšikov.

Image

Marketingová agentúra ROI index so srdcom pre online marketing. Pomáhame firmám rásť na internete, počítame s návratnosťou investícií do reklamy. Garantujeme Vám prvú stranu na Google pri optimalizácií pre vyhľadávače.

ROI index

Reklama na internete

Sociálne siete

Image
© 2022 ROI index | Marketingová agentúra v Bratislave a Trenčíne
Image

Pomáhame firmám rásť

Office

Krajná 86
Bratislava

Office

Gen. M. R. Štefánika 426
Trenčín

Sídlo

Lermontovova 3
Bratislava
+421 908 771 673