• Google Partner

Blog

Online marketing pre začínajúci e-shop

Online marketing pre začínajúci e-shop

Ak máte prosperujúce offline podnikanie, marketing vám nie je cudzí. Stratégie na zvýšenie návštevnosti vášho internetového obchodu však môžu byť úplne iné.

S vaším internetovým obchodom budete môcť využiť viac potenciálnych zákazníkov ako opakovane – a budete mať kontrolu nad ich nákupnými skúsenosťami. Ale toto nie je situácia „ak to postavíte, raz začnite“.

V tomto článku si prejdeme niekoľko z najlepších spôsobov, ako dostať svoj nový online obchod pred ľuďmi, ktorí chcú nakupovať. Zvážime nielen to, ako zvýšime návštevnosť vašich webových stránok, ale aj to, ako integrovať marketing medzi vaším online obchodom a offline podnikmi, aby ste zo všetkých svojich kanálov vyťažili maximum.

Privádzanie návštevnosti do vášho online obchodu

O marketingu svojej stránky elektronického obchodu môžete uvažovať z hľadiska troch hlavných cieľových skupín:

Ľudia, ktorí u vás nakupovali alebo o vás aspoň vedia

Ľudia, ktorí hľadajú druh produktu, ktorý ponúkate

Ľudia, ktorí by chceli produkt, ktorý ponúkate, keby o ňom vedeli

Aj keď je to, pravdaže, zjednodušený spôsob, ako o tom premýšľať, tento trojrozmerný prístup vám môže pomôcť premýšľať o rôznych marketingových aktivitách a o tom, ako rozdeliť svoj čas a rozpočet.

Pre vaše prvé publikum, ľudí, ktorí o vás vedia, by ste mali mať priamy kontakt – prostredníctvom e-mailovej komunikácie, marketingu obsahu alebo prostredníctvom sociálnych médií. Môžete s nimi získať priamo a „zadarmo rozpočet, ktorý by ste mohli minúť na nástroje“.

Pre svoje publikum musíte nájsť potrebné, ako aj pre ich príbuzné produkty, ktoré máte a ktoré spĺňajú ich potreby. To môže zahŕňať optimalizáciu pre vyhľadávače (SEO), tvorbu obsahu (napríklad blogovanie) a marketing pre vyhľadávače.

A v prípade potreby budete musieť navrhnúť riešenia v zmysle povedomia o značke. Ponúkate riešenie, o ktorom ešte nevedia? Alebo vaša cieľová skupina používa riešenie od konkurencie? Odpovede budú mať vplyv na váš prístup k marketingu.

Keď je váš obchod pripravený, môžete začať propagovať svoju stránku vašej existujúcej  základne zákazníkov. Povieme si tiež o tom, ako zabezpečiť, aby sa vaše webové stránky dali ľahko nájsť pre nových zákazníkov, ktorí sa zaujímajú o váš produkt a ako rozumne minúť rozpočet na reklamu, aby sa vaše reklamné posolstvo dostalo pred návštevnosť s vysokým zámerom.

10 marketingových taktík na podporu vášho online obchodu

Od marketingu po existujúcich zákazníkov až po získavanie nových, pozrime sa na osem taktov, ktoré môžete využiť na zvýšenie návštevnosti vášho nového internetového obchodu.

  1. Využite (a pokračujte v budovaní) svojho zoznamu e-mailov.

Aj v kamennej predajni je dôležité mať silnú e-mailovú marketingovú stratégiu. Zhromaždite čo najviac e-mailových adries – zákazníkov, potenciálnych zákazníkov, ľudí zaujímajúcich sa o vaše podujatia atď. Po spustení budete môcť všetkým týmto ľuďom oznámiť e-mailom, v ktorom môžu navštíviť váš obchod online.

Môžete ponúknuť vhodný čas na zváženie propagácie osôb na zozname e-mailov alebo dokonca zľavy za odporúčanie, aby ste podporili zákazníkov, aby zdieľali vašu reklamu s priateľmi a rodinou.

E-mail je naďalej jedným z najefektívnejších marketingových nástrojov v súprave elektronického obchodu, takže plníte neustále svoj zoznam emailov na svojich stránkach. Niektoré značky používajú kontextové okná, aby vyzvali používateľov, aby zadali svoje e-mailové adresy, výmenou za malú akciu, napríklad 15 % zľava na prvý nákup alebo dopravu zdarma.

Mali by ste sa tiež uistiť, že udržiavate stabilný tok komunikácie so svojím zoznamom e-mailov. Vytvorte si pravidelnú e-mailovú kadenciu a zahrňte do nej  propagačné akcie, nový obsah, uvedenie produktov a ďalšie novinky, ktoré môžu povzbudiť zákazníkov, aby navštívili vašu stránku.

  1. Zvýšte svoju organickú a spoločenskú prítomnosť.

Takže svojho online podniku budete chcieť využiť každú príležitosť na zvýšenie digitálnej angažovanosti. Jeden z niektorých videí a najefektívnejších spôsobov je dať svojim kanálom sociálnych médií viac lásky a uistiť sa, že sú zásobené reálnymi a pútavými obrázkami.

Milujeme spôsob, akým sa používa kanál na Instagrame, na prezentáciu nádherných obrázkov vášho produktu. Ďalším skvelým partnerom je, ako využívať sociálne médiá, je hosťovanie darčekov, práca s blogermi, ktorí sú aktívni vo vašej oblasti a dbajú na využívanie vhodných hastagov.

Ak už máte celkom solídne zastúpenie na sociálnych kanáloch s hlavným publikom, je čas na tom stavať. Zvýšte frekvenciu príspevkov a investujte trochu viac času do vytvárania bohatého vizuálneho a krátkeho videa. Posilnenie interakcie s vašimi sledovaťeľmi zvyšuje šancu na povedomie o značke u ich sledovaťeľov. Podporujte zdieľanie a začleňte obsah vytvorených používateľov.

Ak vaša prítomnosť na sociálnych médiách potrebuje prácu, teraz je ten správny čas, byť všade, zistíte, že máte prítomnosť na kanáloch, ktoré sú vhodné pre vášho cieľového zákazníka a vložte tam svoju hodnotu.

  1. Optimalizujte svoj web pre SEO.

Optimalizácia pre vyhľadávače (SEO) zahŕňa veľa vecí a pokusy o optimalizáciu vás môže zaviesť do hlbokej zlej cesty. Tu je niekoľko vecí, ktoré treba mať na pamäti, ak práve začínate.

Vžite sa do mysle svojho používateľa – ako vaša cieľová skupina hovorí o vašich produktoch a čo chce vedieť?

Venujte pozornosť obsahu na stránke. Obsah na stránke odkazuje na názvy a popis produktov, obrázky, akékoľvek blogy alebo iný obsah, ktorý máte, atď. Chcete sa uistiť, že obsah prirodzene používa jazyk, ktorý môžu vaši zákazníci použiť pri vyhľadávaní produktov a odpovedajú na ich otázky.

Meta tagy sú tiež dôležité. Značky názvov, ktoré sú ako nadpisy pre vyhľadávač, pomáhajú vyhľadávaču zistiť, o čom je každá stránka. Každá stránka vášho webu by mala mať svoj vlastný jedinečný názov. Meta popisy sú krátke zhrnutia každej podstránky. Keď sa vaša stránka zobrazí na stránke s výsledkami vyhľadávacieho nástroja, nájdete vašu značku názvu a meta skôr ako iné nástroje.

  1. Vytvárajte zaujímavý, užitočný obsah.

Vytváranie skvelého obsahu pre ľudí, ktorí si chcú kúpiť váš produkt, je skvelý spôsob, ako priviesť na váš web návštevnosť a poskytnúť užitočné informácie, vďaka ktorým bude vaša značka vo vašej vertikále smerodajná.

  1. Google Ads.

Používanie služieb Google Ads na marketing vo vyhľadávačoch vám dáva možnosť ponúkať ceny za kľúčové slová, aby ste sa mohli zobrazovať ako prví na stránkach s výsledkami vyhľadávacích nástrojov. Optimalizácia pre vyhľadávače je zameraná na nájdené „najvyššieho miesta“ – ale pozor, Google Ads sa bude stále zobrazovať ako prvý.

Marketing vo vyhľadávačoch je skvelý spôsob, ako propagovať svoje webové stránky, potrebné zariadenia a môže byť veľmi potrebné pri získavaní novej návštevnosti. Výsledky získate v reálnom čase a stratégie kampane môžete priebežne upravovať na základe výkonnosti.

  1. Inzerujte na sociálnych platformách.

Sociálne médiá sú skvelým miestom na sústredenie výdavkov na reklamu, pretože viete, že ľudia trávia čas na sociálnych platformách. Ak by ste chceli kúpiť billboard, na ktorú cestu by bolo najlepšie ho umiestniť? Myslite aj na takúto reklamu na sociálnych sieťach.

Ak vaši zákazníci trávia veľa času na Instagrame, mali by ste svoje publikum oslovovať na Instagrame.

Vo svojich reklamách môžete použiť fotografie a videá, no nezačnite v malom. Fotografická reklama môže byť skvelým spôsobom, ako dostať svoj produkt pred nových ľudí. Vyskúšajte jednoduché snímky používaného produktu a prispôsobte svoju taktiku tomu, ako dobre funguje jednoducho a jednoducho na prvých miestach v zobrazeniach.

  1. Partnerstvo s doplnkovými značkami.

Vytvárajte partnerstvá s inými značkami na krížovú podporu. Nájdite firmu s podobnou cieľovou skupinou, ale s podobným produktom. Týmto spôsobom každý obchodný partner osloví úplne nové relevantné publikum. Ak napríklad predávate vonkajšie vybavenie, relevantné partnerstvo môže byť so značkou zameranou na turistickú obuv.

Skutočné spôsoby krížovej propagácie sa môžu líšiť a existujú spôsoby, ako urobiť na každej úrovni zúženia. Aktivity na vrchole lievika môžu byť veci ako spolusponzorovanie podcastu alebo blogu o pobyte v prírode. V závislosti od ročného obdobia môže byť sprievodca darčekmi pod spoločnou značkou skvelou iniciatívou. Alebo môžete dokonca robiť propagačné akcie smerom nadol, napríklad ponúkať zľavu na jeden produkt s nákupom.

  1. Zúčastňujte sa online podujatí a diskusií.

S nárastom online komunikácie a udalostí môžu existovať príležitosti na zvýšenie povedomia o značke cieľových komunít. Využite svoje odborné znalosti účasťou na webinároch alebo virtuálnych konferenciách, aby ste dostali slovo o svojom podnikaní.

Nájdite si príležitosť pre virtuálne nákupné centrá a trhoviská a využite ich.

  1. Zvážte využitie influencer marketingu.

Influenceri sú ľudia, ktorí majú veľké online publikum a majú moc „ovplyvňovať“ nákupné správanie tejto publikácie.

Spolupráca so správnym vplyvom môže dostať váš produkt pred obrovský počet potenciálnych zákazníkov a zvýšiť tak povedomie o vašej značke. Aby ste čo najlepšie využili influencer marketing, skontrolujte ciele, že sledovanosť vášho influencera je v súlade s vaším cieľovým publikom a že jeho hodnoty sú v súlade s vašou značkou.

Medzi bežné  marketingové taktiky influencerov  patrí ovplyvňovateľ, ktorý napíše príspevok o konkrétnych produktoch, uverejní obsah na sociálnych sieťach, ktorý recenzuje predvádza váš produkt, alebo hovorí o produkte na rôznych podujatiach.

  1. Využite svoje offline obchody.

Ak má vaša kamenná firma dobrú základňu lojálnych fanúšikov, môžete využiť svoj osobný čas na zvýšenie návštevnosti vášho nového internetového obchodu.

Môžete napríklad využiť spôsoby, ako pomôcť udržať sa v kontakte s vašou značkou aj po odchode z obchodu. Chceli by sme ich zahrnúť, aby sa ich zaregistrovalo do vášho e-mailu a informovali ich o našom vernostnom zozname programu, ak ho máte, a upozornite na propagačné akcie, ktoré spúšťajú sociálne médiá a ktoré môžu chcieť sledovať.

Zvážte ponúkanie letákov s propagačnými kódmi, ktoré môžete zdieľať s priateľmi a rodinou, ktorí nemusia bývať v blízkosti vášho kamenného obchodu. Vaši osobní zákazníci môžu byť vašimi známymi a môžu šíriť vaše reklamné posolstvo veľmi ďaleko.