Ovládnite marketplace s Amazon reklamou!

Amazon ads pre firmy všetkých veľkostí. Riešenie pre každého predajcu. Pomáha značkám predávať produkty, ktoré potešia zákazníkov a prinášajú zmysluplné výsledky. Trhovisko bez obmedzení.
Každý mesiac Vám pridáme až 10% kreditu do Amazon reklamy

Amazon reklama

Amazon je jedným z najväčších trhovísk. Medzi online nakupujúcimi je tak populárny, že niektorí z nich sú tak lojálni k Amazonu, že ani neuvažujú o nákupe produktov mimo platformy.

Vedúce postavenie Amazonu ide ruka v ruke s vysokou konkurenciou medzi predajcami Amazonu. Amazon Advertising teda rastie a predajcovia potrebujú strategický a flexibilný reklamný plán, ktorý im prinesie najlepšiu možnú návratnosť investícií.

Amazon Advertising (predtým AMS alebo Amazon Marketing Services) je služba, ktorá funguje podobným spôsobom ako reklamy s platbou za kliknutie na Google: predajcovia platia iba vtedy, keď kupujúci kliknú na reklamy

Amazon reklama
Štatistiky Amazon reklamy

Reklamný biznis Amazonu rastie rýchlym tempom, najmä keď svoje produkty diverzifikuje v rámci svojho ekosystému. Amazon DSP (Demand Side Platform) umožnil predajcom programovo nakupovať grafické reklamy a videoreklamy vo veľkom meradle a pre cieľové publikum na Amazon.com, Fire TV Sticks, IMDb.com, Kindles, Freedive, aplikáciách, weboch tretích strán, aplikáciách a platformách.

Výhody Amazon Advertising

  1.     Kvalitné prostredie bezpečné pre značku, ktoré inzerenti požadujú
  2.     Zníženie predajného cyklu
  3.     Zlepšenie histórie predaja a viditeľnosti produktov
  4.     Zlepšenie povedomia o značke

    Získavanie cenných poznatkov o zmene spotrebiteľských návykov a optimalizácii kampaní na oslovenie cielenejšieho publika

  •     Množstvo údajov o nákupnej ceste o tom, kto sú vaši zákazníci a ako nakupujú
  •     Naučte sa najlepšie spôsoby, ako získať zákazníkov v danom čase
  •     Sledovanie výsledkov a schopnosť robiť rozhodnutia na základe údajov.

Reklamný model Amazonu

Amazon Advertising je model platby za kliknutie (PPC), ktorý sa líši od niektorých iných trhov, napr. Promoted Listings na eBay podporuje model financovania PPS (pay-per-sale).

Vzťah medzi reklamami a organickým vyhľadávaním na Amazone

Medzi reklamami a organickým vyhľadávaním na Amazone existuje vzťah. Cieľom platformy je dosiahnuť predaj zobrazovaním produktov s vysokou mierou konverzie a najpredávanejších produktov relevantných pre dopyt. Amazon chce teda uprednostniť produkty, ktoré sa budú predávať pravdepodobne najviac, teda produkty s dobrým predajom a históriou spätnej väzby.

Takže keď sa predaj a množstvo spätnej väzby zlepšia, produkty stúpajú v organickom rebríčku.

Typy reklám Amazon

Pri výbere typov reklám pre kampane majú predajcovia Amazonu na výber rôzne formáty reklamy a umiestnenia, napr. Amazon Sponsored Product, Sponsored Brand atď. Nižšie nájdete viac informácií o daných typoch reklám.

  1. Sponzorované produkty.

Sponzorované produkty sú štandardné zoznamy produktov, ktoré sa zobrazujú na stránkach s výsledkami vyhľadávania a na stránkach s podrobnosťami o produktoch. Sú to grafické reklamy s platbou za kliknutie zacielené na kľúčové slová pre jednotlivé produkty. Odkaz vedie na stránku s podrobnosťami o produkte.

Ak chcete merať výkonnosť svojich reklám na sponzorované produkty, použite nástroj na vytváranie prehľadov, ktorý zobrazuje kliknutia na reklamy, výdavky, predaj a reklamné náklady na predaj (ACoS).

2. Kampane sponzorovanej značky

Kampane sponzorovanej značky vám umožňujú propagovať reklamy zacielené na kľúčové slová viacerých produktov nad, pod a vedľa výsledkov vyhľadávania. Sú založené na cenovom modeli s platbou za kliknutie na základe aukcie. Zákazníka môžete nasmerovať konkrétne na vašu prispôsobenú produktovú stránku alebo váš Amazon Store.

Vo svojich reklamách môžete uviesť až tri jedinečné produkty, prispôsobiť a otestovať obrázok, nadpis a vstupnú stránku svojich reklám.

Na kontrolu výkonnosti vašich reklám je k dispozícii funkcia prehľadov, ktorá zobrazuje kliknutia na vaše reklamy, výdavky, predaj, odhadovanú mieru víťazstva pre kľúčové slová a ACoS (reklamné náklady na predaj).

3. Produktové grafické reklamy

Produktové grafické reklamy sú reklamy s platbou za kliknutie, ktorých hlavným cieľom je krížový predaj alebo ďalší predaj vašim zákazníkom. Tento typ inventára je na rozdiel od ostatných k dispozícii všetkým inzerentom, nielen tým, ktorí predávajú na platforme. Amazon rozdeľuje túto kategóriu na zobrazenie, video a vlastné.

Grafické reklamy sa zobrazujú na stránkach s podrobnosťami o produkte, na stránkach s recenziami zákazníkov, v hornej časti stránky so zoznamom ponúk a pod výsledkami vyhľadávania. Môžete ich tiež nájsť v e-mailoch s opusteným košíkom, v e-mailoch s následnými informáciami a v e-mailoch s odporúčaniami.

Na meranie výkonnosti môžete použiť nástroj na vytváranie prehľadov, ktorý zobrazuje kliknutia na kampane, výdavky, predaje, reklamné náklady na predaj (ACoS), zobrazenia podrobných stránok, priemernú cenu za kliknutie (ACPC) atď.

4. Videoreklamy

Videoreklamy je možné umiestniť na weby vlastnené spoločnosťou Amazon, ako sú Amazon.com a IMDb, zariadenia Amazon, ako je Fire TV, a rôzne zariadenia na webe. Ak si chcete kúpiť videoreklamy na Amazone, nemusíte predávať produkty na Amazone.

5. Obchody Amazon

Používatelia môžu propagovať svoj produkt alebo značku na svojom vlastnom viacstránkovom obchode Amazon. Značky získajú webovú adresu Amazonu a môžu si zobraziť analýzu návštevnosti.

6. Amazon Native Ads

Amazon Native Ads je možné umiestniť na vlastnú webovú stránku značky. Patria sem odporúčacie reklamy, reklamy vo vyhľadávaní a vlastné reklamy.

Reklamný plán Amazon v skratke

Stanovte si svoje ciele, napr. chcete zvýšiť predaj alebo zlepšiť povedomie o značke? Na Amazone môžete zosúladiť svoje ciele s vašimi cieľmi, napr. vaše náklady na predaj (ACoS) môžu byť vašou metrikou úspechu, ak ste nastavený na zvýšenie predaja.

Vyberte správne produkty na reklamu. Vaše najobľúbenejšie produkty spolu s konkurenčnými cenami majú najväčší potenciál pre konverzie predaja.

Vytvorte jasné, stručné a presvedčivé produktové stránky. Zahrňte presné a popisné názvy, užitočné a relevantné informácie o produktoch a obrázky vysokej kvality.

Plánujte, konajte a testujte, čo funguje a čo nie. Vyskúšajte napríklad rôzne typy reklám, experimentujte s kľúčovými slovami, zacieľte na demografické skupiny a obsah. Potom prideľte zvyšok rozpočtu.

Sledujte zmeny: na Amazone sa neustále dejú zmeny a aktualizácie. Okrem toho sa neustále presadzujú rôzne trendy. Aj keď vaša súčasná kampaň dnes funguje dobre, musíte zostať flexibilní a pravidelne kontrolovať svoje reklamy.

Zvážte trhy s nižšou konkurenciou a nižšími cenami za kliknutie (CZK) a lepšou návratnosťou výdavkov na reklamu. Môžu to byť medzinárodné trhy, kde miestni online predajcovia nie sú schopní ponúknuť konkrétne produkty alebo uspokojiť miestny dopyt.

Neustále rastúce odvetvie elektronického obchodu a neustále rastúca konkurencia poháňajú výdavky na digitálnu reklamu na trhoch. Reklamný biznis Amazonu teda rastie rýchlym tempom, najmä keď svoje reklamné produkty diverzifikuje v rámci svojho ekosystému.

Reklama na Amazone prináša príležitosti aj výzvy. V dôsledku toho predajcovia potrebujú strategický a flexibilný reklamný plán, aby vynikli na preplnenom trhu. Musia tiež zostať prispôsobivé v rýchlo sa meniacej realite trhu.

Amazon reklamy na mieru

Obchodný cieľ

Obchodný cieľ

Predaj produktov alebo služieb, zvýšenie objednávok
Stratégia

Stratégia

Návrh vhodnej predajnej stratégie je úvod úspechu
Meranie, nastavenie

Meranie, nastavenie

Dôležité je to aby sme vedeli odkiaľ chodia zákazníci
Spustenie

Spustenie

Zber dát a pravideľná optimalizácia v prospech progresu
Vyhodnotenie

Vyhodnotenie

Pravideľné vyhodnotenie je základom dlhodobého úspechu

Audit Amazon reklamy
zadarmo!

Kontaktuj nás

Telefonické konzultácie poskytujeme zadarmo
+421 (0) 908 771 673
Prídeme k Vám?
info@roi-index.com

Odborná konzultácia zadarmo

Prečítajte si čo o nás napísali

epi.sk
sme.sk
zisk.sk
hnonline.sk
markiza.sk

Komu pomáhame s cielenou reklamou