• Google Partner

Blog

Marketing pre školy

Marketing pre školy

Je podľa vás marketing školy dôležitý? Viete, ako môže marketing prospieť vašej škole?

Školský marketing je jednou z vecí, ktoré sú často prehliadané a ponechané na konci zoznamu úloh. V dnešnom blogu sa môžete presne dozvedieť, prečo je školský marketing taký nevyhnutný pre vašu školu v roku 2022 a neskôr!

Ako správne osloviť rodičov žiakov, o ktorých sa uchádzajú základné, stredné a vysoké školy? Cielenou reklamou na internete je to veľmi jednoduché.


 

Budeme sa venovať rôznym témam vrátane:

5 dôvodov, prečo je marketing školy nevyhnutný

3 kľúčové školské marketingové stratégie na implementáciu

Ako marketingová agentúra, vám môže pomôcť vytvoriť víťaznú marketingovú stratégiu

DEFINÍCIA MARKETINGU:

V prvom rade pochopíme presnú definíciu marketingu. Koniec koncov, ak nerozumieme, čo to znamená, nikdy úspešne nevyužijeme jeho silu!

„MARKETING ČINNOSTI PROCESOV NA VYTVÁRANIE, KOMUNIKÁCIU, POSKYTOVANIE A VÝMENU PONUKY, KTORÁ MÁ HODNOTU PRE ZÁKAZNÍKOV, KLIENTOV, PARTNEROV A SPOLOČNOSŤ AKO CELOK.“

5 DÔVODOV, PREČO JE ŠKOLSKÝ MARKETING ZÁKLADNÝ

Teraz už rozumiete definícii marketingu, je čas pokryť skutočné dôvody, prečo sa vaša škola musí úspešne ponúkať. Nižšie je uvedených 5 hlavných dôvodov, prečo musíte zvážiť školský marketing už teraz!

#1 POMÁHA VÁM UDRŽAŤ KROK

Keďže školy musia neustále súťažiť, aby prilákali nových študentov, je nevyhnutné, aby bol váš marketing od začiatku silný, konzistentný a profesionálny. Prvé prejavy sú všetko! S ohľadom na to, ak váš marketing nie je na úrovni, jednoducho nebudete môcť úspešne konkurovať iným školám v oblasti, ktoré propagujú svoju školu lepšie ako vy.

Premýšľate, čím je vaša škola jedinečná? Je niečo, na čo ste hrdý alebo čo sa vám v poslednej dobe podarilo? Zvážte, čím je vaša škola taká výnimočná, a použite to ako ústredný bod vo svojej celkovej marketingovej stratégii. Ak sa vám nepodarí zaujať potenciálnych rodičov pútavým marketingom, nikdy ich nedostanete cez dvere, aby sa pochválili tým, čo robí vašu školu ideálnym miestom, kam poslať svoje deti.

#2 PRIŤAHUJÚ KVALITNÝCH PEDAGOGICKÝCH ZAMESTNANCOV

Keď sa učiteľ snaží napredovať vo svojej kariére, bude sa snažiť spojiť so školou, ktorá zdieľa jeho odhodlanie uspieť. Ak je váš marketing dobre premyslený a konzistentný, vaša škola bude s väčšou pravdepodobnosťou zobrazovať pokrokový a úspešný podnik. Výsledkom je, že s väčšou pravdepodobnosťou prilákate kvalitnejších učiteľov, ktorí sú nadšení z vašej školy a projektov.

Keďže konkurencia žiakov je taká tvrdá, kvalita vášho učiteľského zboru by mohla zvýšiť alebo znížiť počet žiakov, ktorých zapíšete. Koniec koncov, jednou z hlavných vecí, ktoré budúci rodič hľadá, sú akademické úspechy školy.

#3 VÁS SPÁJA S RODIČMI

Rodičov musíte zaujať svojim marketingom už od začiatku, pretože už im nezaberie toľko času dôkladným preštudovaním celého obsahu vašej webovej stránky a prospektu! S ľuďmi, ktorí pracujú dlhšie, a zvýšeným počtom rozptýlení, ako sú sociálne médiá, sa znižuje rozsah pozornosti, nielenže súťažíte s inými školami, ale súťažíte aj s bežnými životnými rozptýleniami.

Z týchto dôvodov trávi priemerný rodič menej času skúmaním školských možností svojho dieťaťa a s väčšou pravdepodobnosťou trávi menej času návštevou škôl a dňami otvorených dverí. Namiesto toho hľadajú ľahko pútavý marketing, ktorý je čistý a ľahko čitateľný, ako aj optimalizovaný pomocou viacerých kontaktných bodov.

Efektívne body kontaktu, ktoré je potrebné zvážiť pri vytváraní marketingovej kampane pre vašu školu:

 • Cielené kampane na sociálnych sieťach
 • Vysoko kvalitná webová prezentácia
 • Čistá a stručná tlačená literatúra
 • Pútavá školská identita

Tieto položky, ak sú správne iniciované, pomôžu rýchlo zachytiť budúcich rodičov a pomôžu ovplyvniť ich rozhodovací proces.

#4 ZLEPŠUJE IMIDŽ ŠKOLY

Práca na marketingu vašej školy prirodzene zlepší imidž vašej školy, ale pri tom je dôležité zabezpečiť, aby boli vaše správy, farebné schémy a rozloženia konzistentné. V dôsledku toho bude vaša škola ľahšie rozpoznateľná, čo zase pomáha budovať dôveru a zobrazovať pozitívny imidž školy.

Na vytvorenie konzistentného marketingu je vhodné mať jasný súbor pokynov pre školu, ktorých sa treba držať. To vám poskytne jasné zameranie pri vytváraní akéhokoľvek marketingového materiálu a zabezpečí kontinuitu celej vašej marketingovej stratégie. Existuje množstvo aspektov súvisiacich s vašou značkou, ktoré je dôležité správne vyriešiť, ak potrebujete pomoc s marketingom pre vašu školu, jednoducho nám pošlite e-mail na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

#5 MARKETING EFEKTÍVNEJ ŠKOLY VYHĽADÁVAJÚ PRIAZNIVO AJ SPOLOČNOSTI

Výsledok školy je jedným z najvplyvnejších faktorov pre rodičov pri zvažovaní, do ktorej školy dať svoje dieťa. Každá škola by mala zvážiť implementáciu vysokokvalitného marketingu, ktorý bude prínosom pre jej úsilie. Z vašej webovej stránky, identity a sociálnych médií sa každý aspekt začlení do celej vašej marketingovej stratégie, čo môže mať prospech z toho, aký efektívny je váš školský marketing.

Pred a počas návštevy sa rodičia stretnú s vašimi rôznymi marketingovými materiálmi. Ak je váš marketing dobre premyslený a kvalitný, bude vašu školu zobrazovať ako profesionálne vedenú organizáciu, ktorá myslí dopredu. Na oplátku sa na to bude pozerať priaznivo a pomôže vám to dosiahnuť najlepší možný výsledok pre vašu školu!

3 KĽÚČOVÉ MARKETINGOVÉ STRATÉGIE ŠKOLY

#1 IDENTIFIKUJTE BENEFITY VAŠEJ ŠKOLY

Keď vytvárate marketingovú stratégiu pre svoju školu, môže byť užitočné predstaviť si školu ako firmu. Zaobchádzajte s miestnymi školami ako s konkurenciou a zamerajte sa na svoje cieľové publikum – miestnych rodičov. S vašimi znalosťami o vašej škole môžete začať stavať na tejto cieľovej skupine, ktorá rozumie študentským a rodinným cieľom, ako aj akýmkoľvek výzvam, ktorým môžu čeliť.

Rodičia s nízkymi príjmami často túžia po tom, aby ich deti šli na vysokú školu, ale nevedia, ako to dosiahnuť. Títo rodičia sa môžu prikloniť k škole, ktorá ponúka mimoškolské triedy alebo duálny zápis. Ak je bezpečnosť medzi vašimi rodičmi hlavným záujmom, mohli by využiť príležitosť poslať svoje deti do školy, ktorá ponúka prísne pravidlá správania alebo obliekania. Na tieto oblasti je dôležité myslieť najmä pre rodičov a deti, ktoré chcú navštevovať vašu školu.

Úspešný marketing vašej školy môže priniesť skvelé výsledky, pričom jednou z hlavných výhod je zvýšený počet zápisov.

#2 BUDUJTE ZNAČKU SVOJEJ ŠKOLY

Keď si vytvoríte svoje miesto, môžete začať stavať na značke vašej školy, čo je jeden z najdôležitejších aspektov, ktorý vám pomôže prilákať vašu cieľovú skupinu. Opýtajte sa sami seba: Čo si najviac cenia? Ako sú vaše kľúčové predajné body v súlade s ich potrebami? Ak dokážete preukázať, ako vaše poslanie podporuje ich ašpirácie, máte základné kamene dôvery a lojality.

#3 KOMUNIKUJTE PROSTREDNÍCTVOM KVALITNÉHO A JEDINEČNÉHO OBSAHU

Chcete označiť svoju školu ako podpornú a pútavú? Ilustrujte to zdieľaním študentských ciest a príbehov o úspechu. Každý obsah, ktorý vytvoríte, musí byť v jednotnej identite školy, aby ste sa vyhli nekonzistentnému zasielaniu správ. Uistite sa, že vaše logo, všetky pruhy, fonty a rozloženia sú konzistentné, bez ohľadu na to, či sú na letákoch, na vašej webovej stránke alebo na sociálnych médiách.

Ak sa snažíte šíriť povedomie o vašej škole, skúste na túto tému vytvoriť kampaň na sociálnych sieťach. Zaujmite svoje publikum množstvom dlhého a krátkeho obsahu s výzvou na akciu na konci. Môže to byť odkaz na rezerváciu návštevy školy alebo tlačidlo na prihlásenie sa na odber bulletinov.

Školské návštevy a informačné bulletiny sú úžasné spôsoby, ako komunikovať s rodičmi a umožňujú vám vytvárať lojalitu, ktorá sa, dúfajme, premietnu do prihlásenie sa do vašej školy!

ZAUJÍMAVÝ OBSAH ŠKOLSKÉHO WEBU

Už ste si niekedy objednali niečo online alebo ste si prezreli menu v reštaurácii a pomysleli ste si: „Kde mám vôbec začať? je to také mätúce!" Dizajn a obsah školskej webovej stránky funguje presne rovnakým spôsobom.

Zatiaľ čo fantastický dizajn webovej stránky vyzerá skvele, obsah v konečnom dôsledku prinúti alebo zlomí potenciálneho rodiča, ktorý zostane na vašom webe alebo ho opustí. Musíte sa uistiť, že pokrývate dva základné typy obsahu webových stránok:

Textový obsah – jedna zo základných zložiek vašej webovej stránky, ktorá vám umožní porozprávať príbeh vašej školy.

Vizuálny obsah – to zahŕňa jedinečné fotografie, videá a infografiky.

Vytvárajte zaujímavý obsah, ktorý priťahuje čitateľa, a štrukturujte svoj obsah tak, aby bol web čistý, svieži a moderný. Zamyslite sa nad svojimi nadpismi, kde môžete pridať akékoľvek odrážky a zoznamy a akékoľvek konkrétne farby a písma, ktoré môžete použiť podľa pokynov pre vaše logo školy .

ŠKOLSKÉ VIDEÁ

Video marketing je ďalšou dôležitou zložkou, pokiaľ ide o implementáciu úspešnej marketingovej stratégie. Po vytvorení písaného obsahu môžete prejsť k vytváraniu vizuálneho obsahu.

Školské videá vám umožňujú povedať budúcim rodičom všetko, čo chcete, aby vedeli, bez toho, aby museli čítať celý obsah na vašej stránke. Často vytvárame širokú škálu školských videí vrátane propagačných školských videí, dní otvorených dverí a školských prehliadok a videí zo školských podujatí.

KAMPANE NA SOCIÁLNYCH MÉDIÁCH

Od júla 2022 používa sociálne médiá 57 % celkovej svetovej populácie, a to je štatistika, ktorú si nemôžete nechať ujsť. S rôznymi online platformami sociálnych médií, skupinami, do ktorých sa môžete pripojiť, a stránkami, ktoré sa vám páčia, je čas zapojiť sa do publika.

Či už sa rozhodnete používať platformy ako Facebook, Instagram a Twitter, každý kanál sociálnych médií vám umožní osloviť a porozprávať sa priamo s vašim cieľovým publikom.

Vytvorte jedinečné kampane na sociálnych médiách (tieto môžu byť dokonca založené na vašom novom školskom videu!) a zviditeľnite svoju školu online.

Chcete sa dozvedieť viac o implementácii úspešných školských marketingových stratégií, pošlite nám e-mail na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

CHCEM POMOC OD NAŠEJ MARKETINGOVEJ AGENTÚRY!

Nebojte sa! Ste na správnom mieste!

Tím v ROI index má osvedčenú povesť marketingovej agentúry, ktorá poskytuje prvotriedne marketingové služby školám, vysokým školám a školiacim strediskám.

Náš kreatívny tím preskúma vaše prostredie, aby nám pomohol vytvoriť dokonalé fotografie a videá na prezentáciu vašej jedinečnej ponuky štúdijných programov. S odbornými znalosťami v oblasti vývoja webu a marketingovej stratégie navrhneme, vybudujeme a vyškolíme váš tím na správu každodenných aktualizácií webových stránok a sociálnych sietí. Tak prečo nedovoliť ROI index,  marketingovej agentúre, prekročiť vaše očakávania už dnes! Môžete nám zavolať na číslo 0908 771 673 poslať nám e-mail priamo na  adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Reklama na internete je najlepšia merateľná reklama na trhu. Vieme presne definovať čo vám presne prinesie každé jedno vložené Euro práve do reklamy na internete.

Facebook reklama má svoje špecifiká a ponúka viaceré reklamné kanály a je potrebné odborné nastavenie a meranie.

Google reklama je reklamná platforma, ktorá sa u nás používa ako výkonnostná reklama, ktorá má tiež viac reklamných kanálov a preto je potrebná profesionálna práca pri jej vytvorení, nastavení i meraní.

Cielená reklama na internete je v tom, že ju zobrazíme len Vašej cieľovej skupine. Je lepšie ju zobraziť 100 rodičom ako 1000 bezdetným ľuďom.

Marketing pre základné školy

Reklamy na Facebooku alebo Google reklamy dokážeme zobrazovať len rodičom, ktorí majú deti, ktoré majú nastúpiť do základnej školy a takto šetríme aj Váš mediálny rozpočet do reklamy. Počítame s návratnosťou investície do reklamy, aby sa aj vám reklamy na internete oplatili.

Azda každá základná škola má svoju školskú web stránku alebo Facebook stránky a práve tie je možné použiť do reklamy.

Na čo sú zamerané reklamy pre základné školy?

 • Budujeme meno základnej školy na internete. Vďaka cielenej reklame si dokážeme pripraviť rodičov aj počas roka, kde im zobrazujeme úspechy školy a umiestnenie žiakov v olympiádach a ostatné podľa potreby
 • Nábor nových žiakov. Reklamy je možné cieliť len rodičom, ktorí majú svoje deti v predškolskom veku
 • Mediálna komunikácia o výsledkoch základnej školy
 • Nábor nových pedagogických i nepedagogických zamestnancov

Marketing pre stredné školy

Na čo sú zamerané reklamy pre stredné školy?

 • Budujeme, zdôrazňujeme a upevňujeme dobré meno strednej školy
 • Nábor nových študentov. Reklamy cielime len rodičom dospievajúcich adolescentov, ktorí sú v poslednom ročníku ZŠ
 • Mediálna komunikácia o pracovnom zaradení a pokračovanie v štúdiu na VŠ
 • Výsledky strednej školy
 • Nábor nových učiteľov a iných pracovníkov strednej školy

Marketing pre vysoké školy

Na čo sú zamerané reklamy pre vysoké školy?

 • Dlhodobo budujeme a zlepšujeme povedomie mena vysokej školy, poukazujeme na výhody získania práve tejto vysokej školy
 • Nábor nových študentov. Reklamy cielime na študentov maturujúcich ročníkov vybratých stredných škôl
 • Mediálna komunikácia o tom aky počet absolventov sa hneď uplatnil na trhu práce
 • Nábor nových vysokoškolských pedagógov a iných pracovníkov vysokej školy 

Ideme na kvalitu vykonanej práce, pred kvantitou.