Google Partner

Online marketing

Facebook reklama

Facebook reklama

Facebook je najväčšia sociálna sieť pri počte používateľov, ktorí túto sociálnu sieť používajú denne a mnohí ju majú vždy pri sebe, vo svojich mobiloch.


Hovorí sa, že kto nie je na Facebooku, neexistuje. Tým pádom je v tejto sociálnej sieti prihlásený alebo ju pravidelne používa väčšiny populácie a to je ten správny dôvod prečo využiť aj tento potenciál, ktorý nám dávajú Facebook reklamy, ktoré je možné presne zacieliť len na Vašich zákazníkov a tak podporiť a zvýšiť predaj.

Facebook reklamy sa cielia na základe záujmov, správania, lokality, pohlavia a veku cieľovej persóny. Ak chceme nastaviť Facebook reklamy správne, vyžaduje si to skúsenosti, lebo inak síce budete mať spustenú Facebook reklamy ale nemusí Vám nič priniesť, resp, plniť Vaše obchodné ciele. Je potrebné počítať s návratnosťou investície do Facebook reklamy.

Ak sa pridá pútava kreatíva, je to ďalšia reklamná možnosť kde osloviť Vašich zákazníkov a tak im ponúknuť Vaše produkty alebo služby.

Pri eshopoch je možné spracovať a spustiť dynamický remarketing. Výhodou dynamického remarketingu na Facebooku, ktorý skvele pracuje a podporuje zvyšovanie počtu objednávok.

V praxi to funguje nasledovne, ak návštevníci navštívia konkrétne produkty, na iných web stránkach sa zobrazujú práve už navštívené produkty. Napr. prezeráme rybárske plaváky a v dynamickom remarketingu sa zobrazia práve rybárske plaváky a nie udice, ktoré tiež predáva prevádzkovateľ ale návštevníci ich neprezerali a nedostali sa do remarketingového zoznamu.

 

Facebook reklama

 

Je skvelé pripomínať Vašej cieľovej skupine presne aké produkty navštívili a postupne ich podsúvať aby ich nakúpili.

Facebook reklamy nie sú pre každé segmenty podnikania. Napr. pre výrobu skrutiek neodporúčame Facebook reklamy ale ak máte oku lahodiace produkty, je to ideálna cesta.