Google Partner

Tvorba bannerov na mieru

Profesionálna tvorba bannerov na mieru

Všetky úspešné reklamné kampane majú jedno spoločné. Všetky používajú vysokokvalitné reklamy, ktoré majú výbornú vizuálnu príťažlivosť. Nie všetky bannery však fungujú dobre, niektoré môžu spôsobiť zmätok alebo dokonca podráždenie, zatiaľ čo iné môžu skutočne inšpirovať. Preto je nevyhnutné vytvoriť čo najpútavejší banner, ktorý skutočne uspokojí vaše obchodné ciele. Okrem toho budeme diskutovať o najvhodnejšej metóde, ktorá vám pomôže vytvoriť skvelé bannery. V dôsledku toho získate krásne navrhnutý banner, ktorý je pripravený na použitie v mnohých rôznych reklamných sieťach.

Základné časti bannera

Predpokladáme, že už viete, čo je banner, ale ak nie, dovoľte nám pripomenúť, že pozostáva z kľúčových základných častí:

 • Pozadie obrázka – toto získa pozornosť vášho publika a je to jeho prvý dojem z vašej značky
 • Logo – pomáha vášmu publiku rozpoznať vašu značku ako jedinečnú
 • Text/slogan – informuje ich o vašej reklamnej kampani vrátane podrobností o vašom produkte. Najlepšie je, aby bola táto časť krátka a výstižná
 • Výzva na akciu – najdôležitejšia časť vášho bannera. Práve to vedie používateľov ku kliknutiu na vašu reklamu

Aby vaša reklama vyzerala čo najpríťažlivejšie, povedzme si rýchlo o rôznych veľkostiach reklamy, špecifikáciách reklamy a spôsoboch vytvárania bannerov bez problémov s dizajnom. Chceli by sme začať popisom typov bannerových reklám, formátov reklamy a najpopulárnejších rozmerov bannerov používaných v známych reklamných sieťach, ako sú Google a Facebook.

Existujú 3 typy bannerov: mobil, počítač a tablet. Dnes je na svete 3,5 miliardy používateľov smartfónov. Zhruba 45 % svetovej populácie vlastní smartfón, ktorý každý deň používa na surfovanie online nespočetne veľa hodín. V niektorých krajinách s rozvíjajúcimi sa ekonomikami je toto percento výrazne vyššie a môže dosiahnuť až 90 – 93 %!

S týmto vedomím vám odporúčame, aby ste svoju pozornosť zamerali na vytváranie reklám pre mobilné zariadenia a nie na reklamy pre počítače, pretože už nie sú také efektívne.

Reklamné bannery Google

Dobre, teraz sa pozrime na veľkosti reklám pre mobilné zariadenia, ktoré sú kompatibilné so službou Google reklamy : 300 × 250, 320 × 50, 320 × 100, 250 × 250, 200 × 200. 

Výber veľkosti bannera na spustenie efektívnej reklamnej kampane môže byť niekedy úplne mätúci. Ak chcete napríklad ukázať svoj produkt (štýl, obrázok, detaily) a zamerať sa najmä na vizuálnu časť, použite veľkosť banneru 300×250 px. Ak je cieľom vašej reklamy získať čo najviac kliknutí a priviesť používateľov na konkrétnu vstupnú stránku, kde zobrazujete všetky svoje produkty, použite veľkosť bannera 320 × 100 px. Táto veľkosť prináša vyššie CTR v porovnaní s tradičnou veľkosťou bannera 320 × 50 px. Dôležitá poznámka: bez ohľadu na rozmery, veľkosť súboru nesmie presiahnuť 150 kB.

Tiež sa musíte uistiť, že vaše konečné návrhy sú uložené v správnom formáte. Google napríklad prijíma súbory vo formáte JPEG, SWF, PNG a GIF. Najlepšia možnosť kompresie vám poskytne súbor uložený vo formáte JPEG. 

Reklamné bannery Facebook

Ak je vaša cieľová skupina väčšinou na Facebooku, museli by ste tam spustiť reklamnú kampaň. Nižšie uvedené kroky a tipy týkajúce sa veľkosti a špecifikácií bannerov vám pomôžu efektívne to urobiť. 

Facebook podporuje nasledujúce formáty reklamy a ciele: 

 1. Video: použite tento formát na budovanie povedomia o značke a udržiavanie pozornosti používateľov, takže keď príde čas, aby si niečo kúpili, budú najprv myslieť na vašu značku. Video je tiež jedným z najlepších spôsobov, ako predviesť funkcie vášho produktu pomocou zvuku a pohybu.
 • Tip #1: V minulosti Facebook oznámil, že newsfeed bude optimalizovaný o kvalitné a originálne videá
 • Tip č. 2: Videoreklamy na Facebooku, ktoré majú 30 sekúnd alebo kratšie, sa budú opakovať približne 90 sekúnd (napr. 30 sekúnd x 3 slučky = 90 sekúnd, 16 sekúnd x 6 slučiek = 96 sekúnd).
 • Tip č. 3: Kratšie videá získajú kompletnejšie zobrazenia. Viac ľudí si do konca pozrie videá, ktoré sú kratšie ako 15 sekúnd.

Prevažne zverejňované videá, ktoré predstavujú produkty, ktoré sú kratšie ako 15 sekúnd majú vyšší výkon. Videá s dĺžkou 5 až 10 sekúnd dosahovali lepšie výsledky a poskytovali v priemere 2,4-krát viac zhliadnutí a 2-krát viac interakcií ako tie, ktoré boli dlhšie ako 10 sekúnd. 

Tip #4 (Pro): používajte Facebook Live. Toto je najlepší spôsob interakcie s divákmi v reálnom čase. Využite svoj čas na odpovedanie na otázky vašich divákov a pozrite sa na ich živé reakcie. Najdôležitejšie je, že Facebook Live poskytuje 6x väčšiu interakciu ako bežné video. 

 • Tip #1: Používajte obrázky s jasnými farbami a vyhnite sa tým, ktoré majú veľa malých detailov alebo textov.   
 • Tip #2: Jednoducho. Uveďte jasné reklamné posolstvo, ktoré ľudí prinúti konať (napr. tlačidlo výzvy na akciu musí uvádzať: „ Kúp teraz“, „ Vyskúšaj teraz “, „ Zisti viac “, „ Zaregistruj sa “ atď.). Urobte svoju správu krátkou a použiteľnou. 
 • Tip č. 3: Šťastní ľudia, ktorí sa na vás usmievajú a pozerajú priamo na používateľa, pomôžu presvedčiť ľudí, aby si kúpili produkty alebo služby, a tiež vyvolajú šťastie. Obrázok šťastnej ženy možno použiť pre akýkoľvek typ produktu, ktorý potrebujete propagovať. Od výživy a wellness po nové šaty alebo topánky a dokonca aj finančné inštitúcie, kde môže byť spojený s myšlienkou oslobodenia sa od finančnej záťaže. Všimli ste si niekedy, ako Coca-Cola využíva šťastie vo svojich reklamných kampaniach? Jedna z najúspešnejších reklamných kampaní „ ochutnajte ten pocit“ s heslom „Open Happiness“ je najlepším príkladom. 
 1. Kolekcia: tento formát reklamy je ideálny na okamžité získanie zákazníkov. Kolektívne reklamy môžu podnecovať nákupné impulzy tým, že zobrazujú položky z katalógu produktov a umožňujú používateľom ich prehliadať na jednom mieste. To platí, ak chcete predviesť 4 alebo viac produktov. Môžete tiež pridať videá do svojej zbierky, aby ste potenciálnym zákazníkom poskytli bohatší zážitok.
 2. Karosel: ukážte až 10 obrázkov alebo videí v rámci jednej reklamy, aby ste povzbudili používateľov, aby sa posúvali po snímkach, ktoré predstavujú mnoho rôznych produktov.

Podľa Facebooku prinášajú karuselové reklamy o 30 – 50 % nižšiu cenu za konverziu ako iné typy reklám a o 20 – 30 % nižšiu cenu za kliknutie.

 • Tip č. 1: Bannerové reklamy povzbudia vašich potenciálnych zákazníkov, aby sa dozvedeli viac o vašej značke. Je to super jednoduché, rýchlo nahrajte obrázky svojich produktov pomocou jednoduchej možnosti drag & drop a prispôsobte si bannery pripravené na použitie svojimi vlastnými správami.
 1. Post-engagement: posilnenie príspevkov na zvýšenie zapojenia používateľov s väčším počtom lajkov, zdieľaní a komentárov. 
 2. Reklamy na generovanie potenciálnych zákazníkov: obrázok alebo video, ktoré zhromažďuje informácie od ľudí, ktorí sa zaujímajú o vašu firmu.

Na záver by som sme radi podeliil o najdôležitejší #ProTip použiteľný pre všetky typy reklám na Facebooku: experimentujte a vykonajte A/B testovanie. Je mimoriadne cenné poznať všetky typy reklamných formátov, ktoré môžete nastaviť na Facebook Audience Networks, ale najdôležitejšie je otestovať svoje jednotlivé obrázky, aby ste si boli istí, že dosahujete najlepší možný výkon. 

3 spôsoby dizajnu banneru, 1 inteligentný prístup

Vyššie sme objavili špecifikácie bannerov pre hlavné reklamné siete. Môže vás to trochu zmiasť, keďže existuje veľa pravidiel a špecifík. Ak teda nie ste dizajnér, môže byť ťažké vytvoriť príťažlivý banner kompatibilný so všetkými týmito reklamnými sieťami. Nebojte sa, ukážeme vám rôzne spôsoby, ako si môžete vytvoriť vlastné bannery, a inteligentný prístup, ktorý vám pomôže zjednodušiť a zabaviť výrobný proces.

4 tipy na dizajn bannerov od profesionálneho dizajnéra

Inštitút grafiky definuje grafický dizajn ako „umenie a prax plánovania a projektovania nápadov a skúseností s vizuálnym a textovým obsahom“. Inými slovami, grafický dizajn pomáha komunikovať určité myšlienky vizuálnym spôsobom. Aby bola takáto komunikácia efektívna, musíte dodržiavať tieto základné princípy grafického dizajnu:

 • Rovnováha – vizuálna interpretácia gravitácie v dizajne a správna distribúcia dizajnových prvkov.
 • Kontrast – prezentácia dvoch prvkov dizajnu opačným spôsobom, čo dáva objektom väčšiu vizuálnu váhu, a tým vyváženie obrazu
 • Dôraz – upriamenie pozornosti diváka na konkrétny dizajnový prvok spôsobom, ktorý ho odlišuje od ostatných prvkov
 • Proporcia – vzťah dvoch alebo viacerých prvkov v dizajne a ich vzájomné porovnanie. Vtedy sú všetky časti správne vyvážené a dobre spolu súvisia a vytvárajú pocit jednoty.

Náš dizajnér pre vás zozbieral aj niekoľko ďalších tipov, ako vytvoriť vizuálne príťažlivý banner, ktorý vyzerá fajn. Použitie týchto tipov vám pomôže začať myslieť ako dizajnér.

 1. Kompozícia a priestor 

Zvýraznenie hlavnej zložky v priestore bannera vám umožní kontrolovať pozornosť používateľa. Zvyčajne dominujú najdôležitejšie prvky bannera, takže ak môžete, nechajte medzi prvkami určitý priestor. Zabráňte prilepeniu blokov bannerov k sebe a zároveň neumiestňujte text príliš blízko k okrajom.

 1. Písma

Nepoužívajte príliš veľa rôznych typov písma. Namiesto toho sa držte hierarchie písiem. Začiatočníci môžu zostaviť kompozíciu písma iba pomocou jedného písma a potom pridať rôzne štýly (tučné + normálne) a veľkosti.

 1. Farba

Čisté farby a správne farebné kombinácie pomôžu vylepšiť dizajn banneru. Snažte sa nepoužívať príliš veľa farieb.

 1. Obrázky

Použite vysokokvalitnú grafiku, aby vaše vizuály upútali pozornosť. Nepoužívajte obrázky, ktoré sú zrnité, rozmazané alebo pixelové. Pomocou jednoduchého testu 200% priblíženia skontrolujte, či je váš obrázok v poriadku. Profesionálne stránky s fotografiami ako Unsplash, Pixabay ponúkajú tie najlepšie bezplatné obrázky, fotografie, ktoré boli ručne vybrané, a akceptované sú len tie najlepšie.

Tvorba
bannerov na mieru

Obchodný cieľ

Obchodný cieľ

Predaj produktov alebo služieb, zvýšenie objednávok
Stratégia

Stratégia

Návrh vhodnej predajnej stratégie je úvod úspechu
Meranie, nastavenie

Meranie, nastavenie

Dôležité je to aby sme vedeli odkiaľ chodia zákazníci
Spustenie

Spustenie

Zber dát a pravideľná optimalizácia v prospech progresu
Vyhodnotenie

Vyhodnotenie

Pravideľné vyhodnotenie je základom dlhodobého úspechu

Vyťažte z internetu
maximum!

Kontaktuj nás

Pri káve si povieme ako Vám môžeme pomôcť v online svete aby ste napredovali
+421 (0) 908 771 673
Prídeme k Vám?
info@roi-index.com