Google Partner

Online marketing

Marketing finančného poradcu

Marketing finančného poradcu
Priestor finančného poradcu je nasýtený. Ak ste finančný profesionál, vypracovanie silného marketingového plánu je rozhodujúce pre získanie ďalších klientov. Využite týchto šesť krokov na vytvorenie úspešnej stratégie, ktorej cieľom je zamerať pozornosť na vaše meno a podnikanie.

1. Identifikujte svoj cieľový trh
Marketing je o komunikácii vašich služieb s potenciálnym trhom. Najprv si však musíte ujasniť, s kým budete komunikovať.
Efektívna komunikácia nie je prispôsobená tak, aby hovorila s každým, a preto je najlepšie začať identifikáciou ideálnych klientov. Ak ste finančný poradca, ktorý sa špecializuje na financie pre mladých dospelých, potom vaším cieľovým trhom môžu byť mileniáli alebo neskorá generácia Z. Ak ste finančný poradca, ktorý je skvelý vo vytváraní plánov dedičstva, potom sa pravdepodobne zameriate na bohatých jednotlivcov alebo rodiny.
Po identifikácii cieľového trhu by ste mali urobiť prieskum trhu:
  • Odkiaľ získava váš cieľový trh informácie?
  • Ako sa medzi sebou rozprávajú?
  • Aké sú ich záujmy?
Tieto znalosti vám pomôžu pochopiť, ako hovoriť so svojím trhom a aký typ informácií si cenia.

2. Vymyslite celkovú marketingovú stratégiu
Marketingová stratégia je špecifický plán na dosiahnutie vášho cieľa súvisiaceho s trhom. Plán bude obsahovať rôzne menšie ciele, ktoré vám pomôžu dosiahnuť vaše celkové poslanie.
Celkovým marketingovým cieľom finančného poradcu by mohlo byť získať viac klientov. Alebo by to mohlo byť etablovanie sa ako odborník v oblasti finančných poradcov. Tieto celkové ciele je možné dosiahnuť prostredníctvom menších cieľov, ako je napríklad rozšírenie publika na LinkedIn, zasielanie štvrťročného bulletinu alebo získavanie 100 nových online konzultačných otázok každý mesiac.
Vaša celková marketingová stratégia sa môže časom zmeniť, keď dosiahnete menšie ciele a vytvoríte si svoju prítomnosť.

3. Vytvorte si online prítomnosť
Technológia je v dnešnej dobe kľúčovou súčasťou života a podnikania. Je pravdepodobné, že nemôžete mať efektívnu marketingovú stratégiu bez vytvorenia online prítomnosti, ktorá vám pomôže ju realizovať.
Vaša online prezentácia by mala zahŕňať pútavú webovú stránku, vyhradený obchodný profil Google, účty sociálnych médií a hodnotné príspevky na akýchkoľvek webových stránkach tretích strán.

4. Vytvorte pútavú webovú stránku
Teraz viac ako kedykoľvek predtým využívajú spotrebitelia internet na prieskum potenciálnych nákupných rozhodnutí vrátane nákupu finančných služieb. Budete sa chcieť uistiť, že máte pútavú webovú stránku, ktorú môžu potenciálni klienti nájsť, keď budú skúmať vaše meno a spoločnosť.
Dobrá webová stránka sa ľahko orientuje a rozpráva príbeh vašej profesionálnej značky. Budete chcieť uviesť relevantné príklady toho, ako vaše služby pomohli a zlepšili životy minulých klientov, ako aj uviesť, ako môžete pomôcť budúcim klientom.
Nezabudnite priložiť formulár, kde sa môžu potenciálni klienti opýtať na konzultáciu.

5. Zverejnite svoje služby
Po vytvorení online prítomnosti a vytvorení pútavej webovej stránky môžete inzerovať tieto platformy na svojich účtoch sociálnych médií alebo spustením reklám na stránkach ako Google alebo Facebook. Ak sa rozhodnete investovať nejaké peniaze do presadzovania reklám, buďte pripravení na to, že spočiatku nezaznamenáte veľkú návratnosť svojej investície.

Zverejniť svoje služby môže tiež znamenať stať sa odborníkom na danú problematiku vo svete finančných poradcov. Môžete prispievať a poskytovať cenové ponuky spravodajským kanálom, aby ste pomohli spotrebiteľom orientovať sa vo finančných správach alebo poskytovať komentáre pre novinárov, ktorí pracujú na článkoch o zložitých finančných témach. Tieto stratégie nevykazujú okamžité výsledky, ako napríklad zvýšenie počtu vašich sledovateľov na Facebook, LinkedIne alebo Twitteri, ale pomôžu urobiť vaše meno dôveryhodným medzi potenciálnymi budúcimi klientmi.
Môžete tiež propagovať svoju online prítomnosť a služby tak, že požiadate klientov a potenciálnych klientov, aby sledovali vaše účty po stretnutí s nimi počas konzultácií alebo workshopov.

6. Napíšte Newsletter
Ľudia si možno nemyslia, že e-maily sú aktuálnou marketingovou taktikou, no nie vždy to tak je. E-maily sú niektoré z najintímnejších foriem interakcie so svojím publikom.

Vytvorením bulletinu môžete zdieľať svoj názor a odborné znalosti priamo s klientmi alebo potenciálnymi klientmi. Váš newsletter môže byť zasielaný týždenne, mesačne alebo dokonca štvrťročne a mal by pokrývať jednu tému, ktorá z vás urobí odborného garanta. Nezabudnite do bulletinu zahrnúť vhodné výzvy na akciu (CTA) pre svoje služby, ktoré vám pomôžu premeniť potenciálnych klientov na skutočných klientov.

Spodná časť
Priestor finančných služieb je preplnený. Pre finančných poradcov je kľúčové, aby prišli so solídnym marketingovým plánom, ktorý im pomôže nadviazať dôveru u verejnosti a získať klientov. Efektívna marketingová stratégia zahŕňa vymyslenie celkového plánu, identifikáciu cieľového publika, vytvorenie online prezentácie, vybudovanie ostrej webovej stránky, propagovanie vašich služieb a písanie newslettera. Spolu tieto úlohy pomôžu vybudovať solídnu profesionálnu značku a získať vám viac klientov.