Google Partner

Online marketing

Marketing na sociálnych sieťach

Marketing na sociálnych sieťach

Čo je marketing sociálnych médií?

Marketing sociálnych médií je použitie platforiem sociálnych médií na spojenie s vaším publikom s cieľom vybudovať vašu značku, zvýšiť predaj a zvýšiť návštevnosť webových stránok. To zahŕňa publikovanie skvelého obsahu na vašich profiloch sociálnych médií, počúvanie a zapojenie vašich sledovateľov, analýzu vašich výsledkov a spúšťanie reklám na sociálnych sieťach.

Hlavnými platformami sociálnych médií v súčasnosti sú Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, Pinterest, YouTube a Snapchat.

Existuje aj celý rad nástrojov na správu sociálnych médií, ktoré pomáhajú podnikom vyťažiť maximum z platforiem sociálnych médií uvedených vyššie. Napríklad Buffer je platforma nástrojov na správu sociálnych médií, ktorá vám môže pomôcť dosiahnuť úspech s marketingom sociálnych médií. Či už chcete budovať značku alebo rozvíjať svoje podnikanie, chceme vám pomôcť uspieť.

Rýchly prehľad marketingu sociálnych médií

Marketing na sociálnych sieťach začal najskôr publikovaním. Firmy zdieľali svoj obsah na sociálnych médiách, aby generovali návštevnosť svojich webových stránok a dúfajme, že aj predaj. Sociálne médiá však dozreli ďaleko za hranice toho, že sú len miestom na vysielanie obsahu.

V súčasnosti podniky využívajú sociálne médiá mnohými rôznymi spôsobmi. Napríklad firma, ktorá sa zaujíma o to, čo ľudia hovoria o jej značke, by monitorovala konverzácie na sociálnych sieťach a reagovala na relevantné zmienky počúvanie a zapojenie sociálnych médií. Firma, ktorá chce pochopiť, ako sa jej darí na sociálnych médiách, by analyzovala svoj dosah, zapojenie a predaj na sociálnych médiách pomocou analytického nástroja, analytika sociálnych médií. Firma, ktorá chce vo veľkom osloviť špecifickú skupinu publika, by spúšťala vysoko zacielené reklamy na sociálnych sieťach.

  1. Stratégia

Predtým, ako sa do toho pustíte a zverejníte niečo na sociálnych sieťach, urobme krok späť a pozrime sa na väčší obraz. Prvým krokom je zamyslieť sa nad stratégiou sociálnych médií.

Aké sú vaše ciele? Ako vám môžu sociálne médiá pomôcť dosiahnuť vaše obchodné ciele? Niektoré firmy využívajú sociálne médiá na zvyšovanie povedomia o svojej značke, iné ich využívajú na zvyšovanie návštevnosti webových stránok a predaja. Sociálne médiá vám tiež môžu pomôcť vytvoriť angažovanosť okolo vašej značky, vytvoriť komunitu a slúžiť ako kanál zákazníckej podpory pre vašich zákazníkov.

Na ktoré platformy sociálnych médií sa chcete zamerať? Hlavné platformy sociálnych médií uvedené vyššie sú Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, Pinterest, YouTube a Snapchat. Existujú aj menšie a napredujúce platformy, ako sú Tumblr, TikTok a Anchor, a platformy na sociálne správy, ako napríklad Messenger, WhatsApp a WeChat. Keď začínate, je lepšie vybrať si niekoľko platforiem, o ktorých si myslíte, že ich cieľová skupina navštevuje, než byť na všetkých platformách.

Aký typ obsahu chcete zdieľať? Aký typ obsahu pritiahne vaše cieľové publikum najlepšie? Sú to obrázky, videá alebo odkazy? Je to vzdelávací alebo zábavný obsah? Dobrým začiatkom je vytvorenie marketingovej osobnosti, ktorá vám pomôže zodpovedať tieto otázky. A to nemusí byť opravené navždy, vždy môžete zmeniť svoju stratégiu podľa toho, ako fungujú vaše príspevky na sociálnych sieťach.

  1. Plánovanie a publikovanie

Marketing sociálnych médií pre malé podniky zvyčajne začína stálou prítomnosťou na sociálnych médiách. Sociálne médiá používajú takmer tri miliardy ľudí. Prítomnosťou na platformách sociálnych médií dávate svojej značke príležitosť, aby ju objavili vaši budúci zákazníci.

Publikovanie na sociálnych sieťach je také jednoduché ako zdieľanie blogového príspevku, obrázka alebo videa na platforme sociálnych médií. Je to presne tak, ako by ste zdieľali na svojom osobnom profile na Facebooku. Namiesto spontánneho vytvárania a zverejňovania obsahu však budete chcieť svoj obsah naplánovať vopred. Ak chcete maximalizovať svoj dosah na sociálnych médiách, musíte publikovať skvelý obsah, ktorý sa páči vášmu publiku, v správnom načasovaní a frekvencii.

Teraz existuje množstvo nástrojov na plánovanie sociálnych médií, ako je napríklad Buffer Publish , ktorý vám pomôže publikovať obsah automaticky vo vami preferovanom čase. To vám ušetrí čas a umožní vám osloviť publikum v čase, keď je najpravdepodobnejšie, že sa zapojí do vášho obsahu.

  1. Počúvanie a zapojenie

S rastom vašej firmy a sledovanosti na sociálnych sieťach sa zvýši aj počet konverzácií o vašej značke. Ľudia budú komentovať vaše príspevky na sociálnych sieťach, označovať vás vo svojich príspevkoch na sociálnych sieťach alebo vám priamo posielať správy.

Ľudia môžu dokonca hovoriť o vašej značke na sociálnych sieťach bez toho, aby vás o tom informovali. Takže budete chcieť sledovať konverzácie na sociálnych sieťach o vašej značke. Ak je to pozitívny komentár, máte šancu ich prekvapiť a potešiť. V opačnom prípade môžete ponúknuť podporu a napraviť situáciu skôr, než sa zhorší.

Môžete manuálne skontrolovať všetky svoje upozornenia na všetkých platformách sociálnych médií, ale nie je to efektívne a neuvidíte príspevky, ktoré neoznačili profil vašej firmy na sociálnych sieťach. Namiesto toho môžete použiť nástroj na počúvanie a zapojenie sociálnych médií , ktorý zhromažďuje všetky vaše zmienky a správy zo sociálnych médií vrátane príspevkov, ktoré neoznačili profil vašej firmy na sociálnych sieťach.

  1. Analýza a vytváranie prehľadov

Počas toho, či už publikujete obsah alebo sa zapájate do sociálnych médií, budete chcieť vedieť, ako funguje váš marketing na sociálnych sieťach. Oslovujete na sociálnych sieťach viac ľudí ako minulý mesiac? Koľko pozitívnych zmienok dostanete mesačne? Koľko ľudí použilo hashtag vašej značky vo svojich príspevkoch na sociálnych sieťach?

Samotné platformy sociálnych médií poskytujú základnú úroveň takýchto informácií. Ak chcete získať podrobnejšie analytické informácie alebo jednoducho porovnať medzi platformami sociálnych médií, môžete použiť širokú škálu dostupných nástrojov na analýzu sociálnych médií , ako je napríklad Buffer Analyze .

 

  1. Reklama

Keď máte viac prostriedkov na rozvoj svojho marketingu na sociálnych sieťach, oblasť, ktorú môžete zvážiť, je reklama na sociálnych médiách . Reklamy na sociálnych sieťach vám umožňujú osloviť širšie publikum, než je tých, ktorí vás sledujú.

Reklamné platformy sociálnych médií sú v súčasnosti také výkonné, že môžete presne určiť, komu chcete zobrazovať svoje reklamy. Môžete vytvoriť cieľové publikum na základe ich demografických údajov, záujmov, správania a ďalších.

Keď máte spustených veľa reklamných kampaní na sociálnych sieťach naraz, môžete zvážiť použitie reklamného nástroja na sociálnych sieťach na vykonávanie hromadných zmien, automatizáciu procesov a optimalizáciu reklám.

Marketingové zdroje sociálnych médií

Platformy sociálnych médií sa neustále vyvíjajú. Pri prvom spustení Facebooku mohli ľudia zdieľať iba textové aktualizácie. Teraz existuje toľko formátov obsahu, ako sú obrázky, videá, živé videá a príbehy.

Preto sa aj marketing na sociálnych sieťach neustále mení. Chceme vám pomôcť zostať v obraze o všetkých najnovších zmenách a stratégiách, aby ste uspeli na sociálnych sieťach.